25.04.2017 76 Views

Німченко: визнання Донбасу тимчасово окупованою територією — злочин проти державності

Прийнявши законопроект про окуповані території, Україна в односторонньому порядку відмовиться від виконання Мінських угод, схвалених резолюцією ООН

Німченко: визнання Донбасу тимчасово окупованою територією - злочин проти державності

Мета законопроекту «Про тимчасово окуповані території України», запропонованого депутатами від «Самопомочі», — узаконити відмову від тимчасово непідконтрольних Україні територій і від людей, які проживають там, заявив народний депутат України Василь Німченко.

За словами нардепа, прийнявши зазначений законопроект (йдеться про законопроект №3593 д), наша країна в односторонньому порядку відмовиться від виконання Мінських угод, схвалених резолюцією ООН.

«Безальтернативність Мінських угод визнана світовою спільнотою, в тому числі Німеччиною, Францією, США, РФ. Крім того, авторам законопроекту не завадило б ознайомитися з рішенням Міжнародного суду ООН, прийнятим у Гаазі 19 квітня, в якому заявлено про необхідність виконання Україною Мінських угод», — радить юрист Німченко.

На його думку, це спроба законодавчо закріпити відмову держави від громадян і території, на якій проживають жителі ОРДЛО.

«По суті, пропонується ні що інше, як пасивне відторгнення частини території держави з населенням, яке живе на ній, припинення всіх економічних зв’язків і фактична передача під юрисдикцію (забезпечення правового і соціального захисту) іншій державі — Російській Федерації. Це і є диспозиція суспільно небезпечного діяння, яким є посягання на територіальну цілісність і недоторканність України», — заявив Німченко.

Народний депутат впевнений, що пропонований законодавчий підхід також обмежує право на свободу пересування, виборче право і право брати участь у референдумі.

«Автори зазначеного законопроекту відкрито ведуть пропаганду і поширюють матеріали, спрямовані на розкол держави, тим самим роблять дії, що посягають на територіальну цілісність і недоторканність України», — зазначає він.

В діях народних депутатів від «Самопомочі», вважає Німченко, можуть міститися ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 161 КК України, і влада повинна дати їм оцінку.

«Більш того, оприлюднена аналітична оцінка Національного інституту стратегічних досліджень (об’єкт дослідження — тимчасове припинення переміщення вантажів через лінію дотику) стала, по суті, інструкцією з відсікання частини території держави», — звертає увагу юрист.

Прийнявши цей законопроект, впевнений Німченко, депутати узаконять злочини проти держави і громадян України.

Previous Кандидат на посаду голови ДБР Горащенков: Конкурс має бути розблокований
Next "Давайте жити дружно". Лукашенко закликав Європу припинити "гнобити" Білорусь

You might also like

У Раді заговорили про тотальну перевірку на подвійне громадянство після справи Артеменка

Політики кажуть, що таке дослідження може мати непередбачувані наслідки. Українські депутати повернулися до роботи в сесійній залі після чотирьох тижнів перерви. І одразу недорахувалися одного колеги – позбавили мандата скандального

Экс-конгрессмен: Донбасс и Крым бьют по России

Джим Слэттери, которого называли главным лоббистом Юлии Тимошенко в Конгрессе США, дал интервью журналу Корреспондент.

Главы МИД Вышеградской четверки посетят Киев

Целью визита будет ознакомление с ходом украинских реформ, а также знакомство с новым украинским правительством.