Главная / Політика / Кандидат на посаду голови ДБР Горащенков: Конкурс має бути розблокований

Кандидат на посаду голови ДБР Горащенков: Конкурс має бути розблокований

Боротьба кандидатів на посади керівництва ДБР вже давно вийшла за межі Конкурсу

Кандидат на посаду голови ДБР Горащенков: Конкурс має бути розблокований

Кандидат на посаду директора Державного бюро розслідувань Олексій Горащенков закликав конкурсну комісію, яка здійснює відбір на посади у ДБР, повторно звернутися до Кабміну щодо термінового затвердження порядку проведення тестування на поліграфі з метою прискорити визначення результатів конкурсу. Про це йдеться у його зверненні до конкурсної комісії.

Встановлення Порядку проведення психофізіологічного дослідження із застосуванням поліграфа передбачено ст.26 Закону України «Про Державне бюро розслідувань». Як зазначали ЗМІ, затягування з затвердженням порядку такого дослідження значно затримує процес створення ДБР та може стати причиною зриву строків початку роботи нового відомства, яка, згідно з законом, має розпочатися не пізніше 20 листопада 2017 року.

Кандидат на посаду голови ДБР Горащенков: Конкурс має бути розблокований

«Звернення членів Конкурсної комісії до Кабінету Міністрів щодо необхідності якнайшвидшого затвердження такого Порядку ігноруються, порушуються встановлені законом строки проведення спецперевірки кандидатів та їх люстраційної перевірки. І це вже не кажучи про необхідність прийняття парламентом низки важливих законодавчих змін у чинне законодавство з метою забезпечення такої діяльності ДБР, яку від нього очікує українське суспільство», — заявив Горащенков.

На думку Горащенкова, боротьба кандидатів на посади керівництва ДБР вже давно вийшла за межі Конкурсу, а зволікання Конкурсної комісії з проведенням психофізіологічного дослідження із застосуванням поліграфа тільки підсилює відчуття щодо можливого зовнішнього тиску на процес обрання керівництва ДБР.

«Останнім часом щодо мене в різноманітних ЗМІ та електронних виданнях невідомими мені особами поширюється неправдива інформація з метою моєї дискредитації перед членами Комісії зокрема та українським суспільством загалом. Цей тиск на мене та членів моєї сім’ї розпочався з того моменту, як деякі журналісти самостійно визначили окремих прохідних кандидатів на посаду Директора ДБР, ігноруючи той факт, що насправді фіналістів 19 осіб. Я вважаю цей тиск не тільки добре спланованою та спрямованою на мене атакою з метою дискредитації та пониження моїх шансів на перемогу, а й прямим тиском на членів Конкурсної комісії, що має за ціль сформувати у них хибне враження стосовно моєї особи», — зазначив він.

Новини по темі:  У США розповіли, кого бачать на чолі Нацбанку