31.03.2017 125 Views

Кримські татари поскаржились на Росію в Європейський суд

В скарзі зазначено порушення п'яти статей конвенції про захист прав людини

Кримські татари поскаржились на Росію в Європейський суд

Скарга, яку Меджліс кримських татар подав до Європейського суду з прав людини, пов’язана з забороною російською окупаційною владою діяльності Меджлісу і включенням його в список екстремістських організацій.

Про це повідомляє правозахисний центр «Меморіал», який представляє інтереси Меджлісу в ЄСПЛ.

Всього в скарзі зазначено порушення п’яти статей конвенції. Представники Меджлісу кримськотатарського народу вказали, що дії окупантів порушують статтю 11 про свободу зібрань і об’єднань Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Також в зверненні до ЄСПЛ йдеться, що російські суди не визнають статусу Меджлісу як представницького органу корінного кримського народу, тим самим порушуючи статтю «заборона дискримінації». Меджліс також позбавили права на справедливий судовий розгляд.

Крім того заявники зазначили, що членів Меджлісу переслідують в зв’язку з їх політичною позицією.
«Меморіал» заявив, що задокументовані 18 насильницьких зникнень кримських татар в окупованому Криму, вони не розслідувані. Тіла декількох активістів знайшли зі слідами побиття і тортур.

Меджліс в ЄСПЛ представляють Правозахисний центр «Меморіал», Європейський центр захисту прав людини (EHRAC, Лондон) і Українська Гельсінська група за права людини.
 

Як повідомляв сайт Знай.ua, голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров вважає, що українська влада запізнилися зі стратегією по деокупації Криму.

Новини по темі:  Трамп обвинил Россию в кибератаках на США
Previous Уперше конфіскували кошти у політичної партії
Next Російські слідчі допитають Пономарьова про вбивство Вороненкова

Похожие новости

Очна ставка: директор НАБУ vs адвокат Насірова

Знай.ua влаштував своєрідний допит Артему Ситнику і Костянтину Дорошенку у справі екс-глави ДФС Колишній голова фіскальної служби Роман Насіров — став «першою ластівкою» у низці гучних справ, ініційованих НАБУ. Його

Народный фронт выдвинул ультиматум по закону о спецконфискации – нардеп

Партия заявила, что готова на радикальный шаг с случае провала закона. Новини по темі:  Порошенко: G7 готова усилить санкции против России

От Кабмина требуют отчитаться о ситуации в медицинской отрасли

От Гройсмана требуют отчитаться о том, как правительство намерено решать проблемы в отрасли. Новини по темі:  Трамп обвинил Россию в кибератаках на США