31.03.2017 181 Views

Кримські татари поскаржились на Росію в Європейський суд

В скарзі зазначено порушення п'яти статей конвенції про захист прав людини

Кримські татари поскаржились на Росію в Європейський суд

Скарга, яку Меджліс кримських татар подав до Європейського суду з прав людини, пов’язана з забороною російською окупаційною владою діяльності Меджлісу і включенням його в список екстремістських організацій.

Про це повідомляє правозахисний центр «Меморіал», який представляє інтереси Меджлісу в ЄСПЛ.

Всього в скарзі зазначено порушення п’яти статей конвенції. Представники Меджлісу кримськотатарського народу вказали, що дії окупантів порушують статтю 11 про свободу зібрань і об’єднань Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Також в зверненні до ЄСПЛ йдеться, що російські суди не визнають статусу Меджлісу як представницького органу корінного кримського народу, тим самим порушуючи статтю «заборона дискримінації». Меджліс також позбавили права на справедливий судовий розгляд.

Крім того заявники зазначили, що членів Меджлісу переслідують в зв’язку з їх політичною позицією.
«Меморіал» заявив, що задокументовані 18 насильницьких зникнень кримських татар в окупованому Криму, вони не розслідувані. Тіла декількох активістів знайшли зі слідами побиття і тортур.

Меджліс в ЄСПЛ представляють Правозахисний центр «Меморіал», Європейський центр захисту прав людини (EHRAC, Лондон) і Українська Гельсінська група за права людини.
 

Як повідомляв сайт Знай.ua, голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров вважає, що українська влада запізнилися зі стратегією по деокупації Криму.

Новини по темі:  Порошенко поручил подать заявку на членство Украины в IRENA
Previous Уперше конфіскували кошти у політичної партії
Next Російські слідчі допитають Пономарьова про вбивство Вороненкова

Похожие новости

Купальник, пляж, коктейлі: як Гонтарева на Мальдівах відпочивала4

Фото: dubinsky.pro Глава Нацбанку Валерія Гонтарева влітку 2016 року провела із сім’єю розкішну відпустку на Мальдівах. Про це повідомив журналіст Олександр Дубинський на своєму сайті. Він опублікував фото з відпочинку

Сергей Лещенко: Акция Азова — это игра мышцами одной политсилы

Сергей Лещенко, народный депутат, рассказал о том, что стоит за шествием полка Азов к парламенту. Новини по темі:  Юнкер рассказал о безвизовых перспективах Украины

«Масові вбивства» Яценюка показали на відео

У мережі висміяли звинувачення Кремля на адресу екс-прем'єра У мережі з’явилося відео, що висміює участь екс-прем’єр міністра Арсенія Яценюка у першій Чеченській війні. Відповідний ролик опублікував на YouTube користувач John