31.03.2017 246 Views

Кримські татари поскаржились на Росію в Європейський суд

В скарзі зазначено порушення п'яти статей конвенції про захист прав людини

Кримські татари поскаржились на Росію в Європейський суд

Скарга, яку Меджліс кримських татар подав до Європейського суду з прав людини, пов’язана з забороною російською окупаційною владою діяльності Меджлісу і включенням його в список екстремістських організацій.

Про це повідомляє правозахисний центр «Меморіал», який представляє інтереси Меджлісу в ЄСПЛ.

Всього в скарзі зазначено порушення п’яти статей конвенції. Представники Меджлісу кримськотатарського народу вказали, що дії окупантів порушують статтю 11 про свободу зібрань і об’єднань Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Також в зверненні до ЄСПЛ йдеться, що російські суди не визнають статусу Меджлісу як представницького органу корінного кримського народу, тим самим порушуючи статтю “заборона дискримінації”. Меджліс також позбавили права на справедливий судовий розгляд.

Крім того заявники зазначили, що членів Меджлісу переслідують в зв’язку з їх політичною позицією.
“Меморіал” заявив, що задокументовані 18 насильницьких зникнень кримських татар в окупованому Криму, вони не розслідувані. Тіла декількох активістів знайшли зі слідами побиття і тортур.

Меджліс в ЄСПЛ представляють Правозахисний центр “Меморіал”, Європейський центр захисту прав людини (EHRAC, Лондон) і Українська Гельсінська група за права людини.
 

Як повідомляв сайт Знай.ua, голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров вважає, що українська влада запізнилися зі стратегією по деокупації Криму.

Новини по темі:  Порошенко знайшов заміну Гонтаревій
Previous Уперше конфіскували кошти у політичної партії
Next Російські слідчі допитають Пономарьова про вбивство Вороненкова

You might also like

Решение по безвизу для Украины примут в октябре

В ЕС примут решение об отмене виз украинцам не раньше осени. Новини по темі:  Порошенко знайшов заміну Гонтаревій

Медведчук: Влада не зацікавлена у розслідуванні трагедії в Одесі

За словами лідера "Українського вибору", стурбованість ходом розслідування висловлювали і в ООН Відсутність прогресу в розслідуванні одеської трагедії тільки посилює сумніви у тому, що влада зацікавлена у встановленні істини. Про

Украине не хватает лидерства. Интервью со Славой Рабиновичем

Российский финансист Слава Рабинович дал интервью журналу Корреспондент. Новини по темі:  “Або Луценка у тюрму, або посіпак Януковича не підвищуйте” – Порошенкові наобирали Верховний суд