31.03.2017 98 Views

Луценко розповів подробиці «тютюнового» рейду

Луценко розповів подробиці "тютюнового" рейду

Слідчі проводять 100 обшуків в Антимонопольному комітеті та компаніях, пов’язаних з дестриб’ютором тютюнових виробів «Тедіс Україна».

Про це сказав генеральний прокурор Юрій Луценко на спільному брифінгу з главою МВС Арсеном Аваковим.

«О 07:00 близько 1000 правоохоронців… розпочали слідчі дії — виїмки та обшуки, пов’язані з компанією «Тедіс Україна». Із 2012 року, коли ця компанія отримала монополію на дистриб’юторські послуги практично всього тютюнового ринку України, до сьогодні кінцевим бенефіціарои і дійсним власником цієї компанії є громадянин Російської Федерації Кесаєв, який також є членом ради директорів ЗАТ «Завод імені Дегтярьова» РФ. Це підприємство поставляє стрілецьку зброю, зокрема терористичним організаціям ЛНР і ДНР. У зв’язку із цим Рада нацбезпеки України та Національний банк України з 2014 року ввели санкції щодо Кисаєва — заборону на вивід капіталу компанії, де він є засновником або бенефіціаром. Попри цю заборону через низку фінансово-господарських структур і фірм-транзитерів до РФ за період з 2015 року легалізовано і виведено 2,5 мільярди гривень. Частиною з ним профінансували озброєння терористичних організацій ЛНР і ДНР.

У зв’язку із цим проводять 100 обшуків усіх компаній, пов’язаних із «Тедіс Україна», а також в Антимонопольному комітеті. Зранку в АМКУ зайшли слідчі для вилучення документів, що свідчать про сприяння монопольному становищу та невжиття передбачених законом дій керівництвом АМКУ.

Ми прийшли до фінальної стадії розслідування. Сподіваюся, виїмка документів покладе край штучно створеній монополії», — розповів Луценко.

Previous Правозахисники заявили про катування затриманих на мітингу проти корупції у Москві
Next Порошенко, Меркель і Олланд здзвоняться без Путіна

You might also like

Реформатор польских железных дорог может возглавить Укрзализныцю

Его кандидатуру должен утвердить Кабинет министров Украины.

Выходцы из Оппоблока создадут новую партию

Покинувшие Оппоблок нардепы Мураев и Рабинович анонсировали создание партии.

Порошенко раскритиковал инициативу о договорных отношениях

Президент назвал неконституционной инициативу регионов.