31.03.2017 129 Views

Голову НАЗК на повну відчитали на Кабміні: Ви ставите людей перед загрозою двох років у тюрмі

Голову НАЗК на повну відчитали на Кабміні: Ви ставите людей перед загрозою двох років у тюрмі

В уряді виник скандал під час звіту Наталі Корчак.

На засіданні Кабміну прем’єр-міністр України Володимир Гройсман розкритикував роботу голови НАЗК Наталі Корчак.

Розмова від самого початку відбувалась на підвищених тонах та почалась з закидів Корчак на адресу Кабміну та інших політичних сил.

“Дякую за те, що маю можливість виступити тут зі словом, але я буду лаконічною, оскільки, скільки б я не намагалась пояснити, мене тут би не почули. Тому я ще раз хочу звернути увагу…”, – почала керівник НАЗК.

В цей момент Наталю перебив Гройсман: “Що ви сказали? Хвилиночку, ви нам намагались пояснити, а ми не зрозуміли? Продовжуйте”.

Корчак далі нарікала, що всі розмови відбувались не напряму, а через “посередників”. Голова НАЗК запевняла, що за компанію, яка обслуговує реєстр декларацій, відповідає Держспецзв’язок, адже саме вони укладали договір та запевняли, що ця компанія впорається.

Також звинувачувала політиків у тому, що “електронне декларування їм не вигідно”, а міністра юстиції, різні політичні сили звинуватила у постійних наріканнях. А далі заявила, що роботу реєстру саботують як “небажаного” та не дають їм простору для маневрування, зокрема у виправленні помилок.

Гройсман своєю чергою закликав “робити свою роботу без політиканства”.

“Своєю безтолковістю і бездіяльністю ви самі не здатні організувати роботу вашого сайту і таким чином ви ставите всіх людей перед загрозою двох років у тюрмі. І таких людей сотні тисяч у нашій країні. Якби не деякі політичні сили, які ви тут називали, жодної системи декларування в країні не було б. Ви все, що могли, валили, щоб не запустити вчасно цей процес”, – заявив прем’єр.

Прем’єр наголосив, що вимагає створити систему, яка працює, бо й він, як особа, яка підлягає декларуванню, не може зайти на сайт. Гройсман заявив, що готовий допомогти всім, чим може, і спеціально не дзвонить до неї, аби це було не сприйняте як тиск.

Новини по темі:  До Верховної Ради проходять вісім партій

Пряма мова прем’єра:

“Я вас запрошував сюди декілька місяців. Я ж не питаю, як ви внутрішньо працюєте. Вам треба гроші? Беріть гроші. Вам не працюється з цим сервером – купіть собі новий сервер. Оголосіть тендер. У вас є 27 млн. Вам треба 50 млн – ми вам дамо 50 млн. 100? Буде сто мільйонів.

Дайте нормальне функціонування системи. Я не можу працювати. Я вам що, керівник? Ви ж незалежний орган, який має спеціальний статус. Візьміть, зробіть свою роботу. Я вас просто прошу. Я вас просив два місяці тому: дайте людям можливість здати свою декларацію. Я більше нічого від вас не прошу. Але ви і цього не можете зробити. Я свою декларацію подати не можу. Я говорю зараз не як прем’єр-міністр, а як чиновник.

Абсолютно зробити це чесно. Я переживаю за тих, хто на місцевому рівні працює. Це я можу в очі сказати, що я думаю. А вони не будуть знати, що робити з цим.

Це ваша відповідальність. Я свою зону відповідальності розумію. І виходити на трибуну і зараз казати. Взагалі, про що ви говорите зараз? Про політику. Про особисті з вами зустрічі, неособисті, з посередниками. Які посередники? Просто робіть свою роботу.

Я навмисно вам не телефоную. І навіть з вами не розмовляю, щоб ви не подумали нічого поганого. Я вас просто дуже прошу – візьміть, зробіть нормально функціонуючу систему… А ви починаєте давати всім політичні оцінки. Ви можете, це робити, але в першу чергу оцініть свою роботу самокритично. Бути критичною. Мені не зручно, що я з вами так розмовляю, але це ви вимагаєте, щоб я почав з вами так розмовляти. Так не можна”.

Новини по темі:  Трамп: Україна - це той регіон, до якого прикута вся увага

Зазначимо, що кілька днів реєстр е-декларацій не працював і ніхто з чиновників не міг внести свої дані. Станом на 29 березня повідомляють, що роботу реєстру відновлено.

Previous Північна Корея таємно провела випробування ракетного двигуна
Next У Канаді проводитимуть екскурсії до "Титаніка": коли та за яку суму можна буде побачити уламки

You might also like

Референдум щодо НАТО, недоторканність депутатів і помісна церква – що сказав Порошенко українцям

Президент Петро Порошенко виступив зі щорічним посланням до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України. Gazeta.ua зібрала найцікавіше із виступу глави держави.   Про мету для України: – Ми

Весілля сина генпрокурора: Луценко назвав журналістів “нишпорками”

Генпрокурор Юрій Луценко шкодує, що державні охоронці “не змогли знайти балансу і вступили у фізичний контакт” із журналістами. Про це він сказав в ефірі “ТСН. Тиждень”, коментуючи сюжет у якому

Турчинов запропонував “ефективну” альтернативу проведенню АТО на Донбасі

Секретар РНБО вважає, що АТО виконала свою функцію. Україна потребує нового формату захисту від гібридної війни, яку веде РФ. Про це сьогодні, 13 червня, заявив секретар РНБО Олександр Турчинов. На