31.03.2017 110 Views

Голову НАЗК на повну відчитали на Кабміні: Ви ставите людей перед загрозою двох років у тюрмі

Голову НАЗК на повну відчитали на Кабміні: Ви ставите людей перед загрозою двох років у тюрмі

В уряді виник скандал під час звіту Наталі Корчак.

На засіданні Кабміну прем’єр-міністр України Володимир Гройсман розкритикував роботу голови НАЗК Наталі Корчак.

Розмова від самого початку відбувалась на підвищених тонах та почалась з закидів Корчак на адресу Кабміну та інших політичних сил.

«Дякую за те, що маю можливість виступити тут зі словом, але я буду лаконічною, оскільки, скільки б я не намагалась пояснити, мене тут би не почули. Тому я ще раз хочу звернути увагу…», — почала керівник НАЗК.

В цей момент Наталю перебив Гройсман: «Що ви сказали? Хвилиночку, ви нам намагались пояснити, а ми не зрозуміли? Продовжуйте».

Корчак далі нарікала, що всі розмови відбувались не напряму, а через «посередників». Голова НАЗК запевняла, що за компанію, яка обслуговує реєстр декларацій, відповідає Держспецзв’язок, адже саме вони укладали договір та запевняли, що ця компанія впорається.

Також звинувачувала політиків у тому, що «електронне декларування їм не вигідно», а міністра юстиції, різні політичні сили звинуватила у постійних наріканнях. А далі заявила, що роботу реєстру саботують як «небажаного» та не дають їм простору для маневрування, зокрема у виправленні помилок.

Гройсман своєю чергою закликав «робити свою роботу без політиканства».

«Своєю безтолковістю і бездіяльністю ви самі не здатні організувати роботу вашого сайту і таким чином ви ставите всіх людей перед загрозою двох років у тюрмі. І таких людей сотні тисяч у нашій країні. Якби не деякі політичні сили, які ви тут називали, жодної системи декларування в країні не було б. Ви все, що могли, валили, щоб не запустити вчасно цей процес», — заявив прем’єр.

Прем’єр наголосив, що вимагає створити систему, яка працює, бо й він, як особа, яка підлягає декларуванню, не може зайти на сайт. Гройсман заявив, що готовий допомогти всім, чим може, і спеціально не дзвонить до неї, аби це було не сприйняте як тиск.

Пряма мова прем’єра:

«Я вас запрошував сюди декілька місяців. Я ж не питаю, як ви внутрішньо працюєте. Вам треба гроші? Беріть гроші. Вам не працюється з цим сервером — купіть собі новий сервер. Оголосіть тендер. У вас є 27 млн. Вам треба 50 млн — ми вам дамо 50 млн. 100? Буде сто мільйонів.

Дайте нормальне функціонування системи. Я не можу працювати. Я вам що, керівник? Ви ж незалежний орган, який має спеціальний статус. Візьміть, зробіть свою роботу. Я вас просто прошу. Я вас просив два місяці тому: дайте людям можливість здати свою декларацію. Я більше нічого від вас не прошу. Але ви і цього не можете зробити. Я свою декларацію подати не можу. Я говорю зараз не як прем’єр-міністр, а як чиновник.

Абсолютно зробити це чесно. Я переживаю за тих, хто на місцевому рівні працює. Це я можу в очі сказати, що я думаю. А вони не будуть знати, що робити з цим.

Це ваша відповідальність. Я свою зону відповідальності розумію. І виходити на трибуну і зараз казати. Взагалі, про що ви говорите зараз? Про політику. Про особисті з вами зустрічі, неособисті, з посередниками. Які посередники? Просто робіть свою роботу.

Я навмисно вам не телефоную. І навіть з вами не розмовляю, щоб ви не подумали нічого поганого. Я вас просто дуже прошу – візьміть, зробіть нормально функціонуючу систему… А ви починаєте давати всім політичні оцінки. Ви можете, це робити, але в першу чергу оцініть свою роботу самокритично. Бути критичною. Мені не зручно, що я з вами так розмовляю, але це ви вимагаєте, щоб я почав з вами так розмовляти. Так не можна».

Зазначимо, що кілька днів реєстр е-декларацій не працював і ніхто з чиновників не міг внести свої дані. Станом на 29 березня повідомляють, що роботу реєстру відновлено.

Previous Північна Корея таємно провела випробування ракетного двигуна
Next У Канаді проводитимуть екскурсії до "Титаніка": коли та за яку суму можна буде побачити уламки

You might also like

«Ялтинський форум»: українські силовики відкрили справу проти іноземних учасників

Вони з'ясують причетність окремих підприємств, які виступили партнерами проведення зібрання у Ялті. Правоохоронці відкрили справу про порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї іноземцями, які

Україна передала в Парламентську асамблею НАТО доповідь про зв’язки Росії з «ІД» і «Талібаном»

Документ містить факти та аналіз шляхів комунікацій, підтримки та координації дій РФ з терористами. Українська сторона передала у Парламентську асамблею НАТО аналітичну доповідь про зв’язки Російської Федерації з терористичними організаціями

Курьезы и встречи Порошенко в Нью-Йорке

Украинского президента встретили с красным ковриком, и в рамках визита в ООН он провел почти все запланированные беседы.