31.03.2017 86 Views

Сенатори США виступили за надання Україні летальної зброї та посилення санкцій проти РФ

Сенатори США виступили за надання Україні летальної зброї та посилення санкцій проти РФ

Співавторами відповідної резолюції виступили більше 15 сенаторів.

Більше 15 американських сенаторів від Республіканської та Демократичної партій США виступили за посилення економічних санкцій проти Росії, передачі Україні летального оборонного озброєння та надання гуманітарної допомоги.

Про це йдеться у проекті резолюції «Осуд незаконної російської агресії в Україні у зв’язку з третіми роковинами анексії Криму», який представили сенатор-республіканець Роберт Портман і сенатор-демократ Шеррод Браун.

У резолюції йдеться, що російська військова окупація українського Криму визнається такою, що суперечить міжнародним нормам, є актом неспровокованої агресії та загрозою регіональній стабільності.

Відтак, Сенат підтверджує відданість США положенням Будапештського меморандуму про гарантії безпеки та політиці невизнання де-юре чи де-факто суверенітету РФ над Кримом, його повітряним простором або територіальними водами.

Нагадаємо, верховний головнокомандувач сил НАТО в Європі генерал Кертіс Скапарротті заявив, що виступає за надання Україні летальної зброї. 

«Вони (українські військові) протистоять так званим сепаратистам, які, насправді, є російськими ставлениками. Росія постачає їм смертоносну зброю і також випробовує там деякі нові військові методи. Ми маємо посилити українські збройні сили настільки, наскільки це можливо», — заявив він на слуханнях у Сенатському комітеті зі збройних сил.

На початку березня Палата представників Конгресу Сполучених Штатів Америки підтримала виділення 150 мільйонів доларів на військову підтримку України. Кошти будуть доступні для Пентагону для надання Україні військової підтримки, включаючи, зокрема, надання летальної зброї оборонного спрямування та оснащення, логістичної підтримки, підтримки розвідки української армії та сил національної безпеки, навчання особового складу українських збройних сил тощо. 

Верховний головнокомандувач НАТО закликав посилити українську армію

Відповідну заяву генерал Кертіс Скапароллі зробив на слуханнях у сенатському комітеті зі збройних сил. Він наголосив — Кремль використовує воєнні дії в Україні, зокрема, й для випробування нових видів зброї та методів війни. Головнокомандувач також уточнив — він підтримує надання Україні летальної зброї.

Previous Полторак пояснив, чому Україні потрібні військові суди
Next На народини Тимощука в Луцьку підготували петицію позбавити його звання Почесного громадянина міста

You might also like

Петренко заявил о возможности судить чиновников РФ в международных судах

Доказательства ГПУ в отношении российских чиновников могут быть использованы в международных судах.

МИД Украины запретил футбольный матч со сборной Косово

Связано это с непризнанием независимости этого государства.

Вісім членів ради громадського контролю при НАБУ подали підроблені документи – журналіст

Вперше рада громадського контролю при НАБУ була сформована на один рік у 2015 році у складі п’ятнадцяти осіб, із них восьмеро потрапили за підробленими документами, зокрема Віталій Шабунін та Олексій