Главная / Політика / Сенатори США виступили за надання Україні летальної зброї та посилення санкцій проти РФ

Сенатори США виступили за надання Україні летальної зброї та посилення санкцій проти РФ

Сенатори США виступили за надання Україні летальної зброї та посилення санкцій проти РФ

Співавторами відповідної резолюції виступили більше 15 сенаторів.

Більше 15 американських сенаторів від Республіканської та Демократичної партій США виступили за посилення економічних санкцій проти Росії, передачі Україні летального оборонного озброєння та надання гуманітарної допомоги.

Про це йдеться у проекті резолюції «Осуд незаконної російської агресії в Україні у зв’язку з третіми роковинами анексії Криму», який представили сенатор-республіканець Роберт Портман і сенатор-демократ Шеррод Браун.

У резолюції йдеться, що російська військова окупація українського Криму визнається такою, що суперечить міжнародним нормам, є актом неспровокованої агресії та загрозою регіональній стабільності.

Відтак, Сенат підтверджує відданість США положенням Будапештського меморандуму про гарантії безпеки та політиці невизнання де-юре чи де-факто суверенітету РФ над Кримом, його повітряним простором або територіальними водами.

Нагадаємо, верховний головнокомандувач сил НАТО в Європі генерал Кертіс Скапарротті заявив, що виступає за надання Україні летальної зброї. 

«Вони (українські військові) протистоять так званим сепаратистам, які, насправді, є російськими ставлениками. Росія постачає їм смертоносну зброю і також випробовує там деякі нові військові методи. Ми маємо посилити українські збройні сили настільки, наскільки це можливо», — заявив він на слуханнях у Сенатському комітеті зі збройних сил.

На початку березня Палата представників Конгресу Сполучених Штатів Америки підтримала виділення 150 мільйонів доларів на військову підтримку України. Кошти будуть доступні для Пентагону для надання Україні військової підтримки, включаючи, зокрема, надання летальної зброї оборонного спрямування та оснащення, логістичної підтримки, підтримки розвідки української армії та сил національної безпеки, навчання особового складу українських збройних сил тощо. 

Верховний головнокомандувач НАТО закликав посилити українську армію

Відповідну заяву генерал Кертіс Скапароллі зробив на слуханнях у сенатському комітеті зі збройних сил. Він наголосив — Кремль використовує воєнні дії в Україні, зокрема, й для випробування нових видів зброї та методів війни. Головнокомандувач також уточнив — він підтримує надання Україні летальної зброї.

Новини по темі:  Украина готовит шестой иск к России в ЕСПЧ