Главная / Політика / Порошенко ініціював відновлення військових судів після вироку у справі щодо катастрофи Іл-76

Порошенко ініціював відновлення військових судів після вироку у справі щодо катастрофи Іл-76

Порошенко ініціював відновлення військових судів після вироку у справі щодо катастрофи Іл-76

Президент зауважив, що рішення військових судів не будуть ставитися під сумнів воїнами.

Президент України Петро Поршенко ініціював військові суди після вироку у справі щодо катастрофи Іл-76.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Я планую запропонувати відновлення спеціальних військових судів відповідно до існуючих міжнародних практик. Оцінювати дії командирів у бойовій обстановці повинні військові спеціалісти, військові експерти і військові судді, а не цивільні. Принаймні зараз, поки триває ця жахлива підступна гібридна війна», — зауважив президент. 

За словами глави держави, справедливість повинна бути досягнута в суді, але «рішення військових судів не будуть ставитися під сумнів нашими воїнами». 

Також Порошенко зауважив, що не може мовчати після вироку одного з цивільних судів, який засудив генерала до ув’язнення на 7 років.

«Наші військові виконують свій обов’язок захищати Україну. Інколи ціною власного життя. Розумію горе родин. Але по-справжньому винним у загибелі наших героїв є ворог, який віроломно вдерся на нашу землю. Єдиним виправданням цим смертям є наближення ними невідворотної перемоги», — написав Порошенко. 

Зауважимо, що військові суди в Україні були ліквідовані 2010 року. Зокрема, тепер справи, що мали б розглядатися гарнізонними військовими судами розглядаються судами загальної юрисдикції першої інстанції, а справи, що мали б розглядатися у апеляційних військових судах розглядаються у апеляційних судах загальної юрисдикції.

Нагдаємо, 27 березня, Павлоградський суд Дніпропетровщини визнав винним у трагедії літака Іл-76 генерала Віктора Назарова, яка призвела до загибелі 49 військових улітку 2014-го року.

Як відомо, літак Іл-76 збили бойовики, коли той заходив на посадку у Луганський аеропорт. Усі, хто був на борту, загинули. Генерал Назаров, який на той час керував штабом АТО, про засідку знав — це стверджують у військовій прокуратурі. Такі ж свідчення лунали і в суді. Обвинувачення вимагало для підсудного вісім років ув’язнення. 

Новини по темі:  Итоги 24 мая: военная миссия ОБСЕ, иск к Путину

Отримав 7 років і пішов додому: Павлоградський суд виніс вирок генералу Назарову

Павлоградський суд виніс вирок генералу Назарову, якого обвинувачують у службовій недбалості, що спричинила загибель 49 військових. Судовий процес тривав більше року, Назаров своєї провини не визнавав, і родичі загиблих десантників вже не сподівались, що його осудять. Сьогоднішнє рішення суду вони сприйняли як перемогу.