Главная / Політика / Медведчук Климкіну: україно-польські відносини підірвала безкарність радикалів

Медведчук Климкіну: україно-польські відносини підірвала безкарність радикалів

Коментуючи осквернення пам'ятників полякам в селі Підкамінь Львівської області, Клімкін заявив, що це «відомий почерк третьої сторони

Медведчук Климкіну: україно-польські відносини підірвала безкарність радикалів

Безкарність екстремістів, які нападають на телеканали, офіси громадських організацій та громили відділення російських банків дозволяє їм здійснювати нові «подвиги», вважає Віктор Медведчук.

Так політик прокоментував обстріл Генконсульства Республіки Польща в Луцьку в ніч на 29 березня.

При цьому заява глави українського МЗС, в яких Павло Клімкін говорить про таємничу зовнішній силі, інспірує польсько-українські конфлікти, В.Медведчук вважає маніпуляцією, а звинувачення Клімкіна — голослівними.

«Це далеко не перша заява пана Клімкіна, в якій він натякає на якусь таємничу зовнішню силу, інспірує польсько-українські конфлікти. Не так давно, коментуючи осквернення пам’ятників полякам в селі Підкамінь Львівської області, Клімкін заявив, що це «відомий почерк третьої сторони».

Глава українського МЗС намагається нав’язати громадськості думку, що Київ докладає всіх зусиль для зміцнення дружніх відносин з Варшавою, але підступи «третьої сторони» зводять нанівець всі старання. Такі голослівні звинувачення інакше як маніпуляціями і не назвеш », — підкреслив політик.

При цьому, нагадує Медведчук, глава зовнішньополітичного відомства замовчує про те, що в квітні 2015 року Верховна Рада прийняла закон про героїзацію ОУН-УПА.

«Закон, образливий для Польщі, яка до сих пір оплакує жертв Волинської різанини, в Варшаві сприйняли як ляпас, адже він був проголосований одразу після виступу у Верховній Раді польського президента Броніслава Коморовського. Саме це рішення підірвало дружні відносини Києва і Польщі, яка була найпослідовнішим євроадвокатом і лобістом інтересів України в Євросоюзі », — впевнений лідер« Українського вибору — Права народу ».

Крім того, Медведчук вважає, що главі МЗС не завадило б згадати, що всі «вольності» українських ура-патріотів і радикалів: від нападів на телеканали і офіси громадських організацій до погромів російських банків — залишалися і залишаються безкарними.

Новини по темі:  Торги за премьера. Шансы Яресько возглавить Кабмин

«Це надихає екстремістів на все нові і нові «подвиги», які цілком прогнозовано переростають в терористичні акції. І в Європі вже розуміють це. Закрилися генконсульства Польщі в Києві, Харкові, Одесі та Вінниці — найкраще тому підтвердження », — підсумував політик.

Нагадаємо, Віктор Медведчук представляв українську сторону в Консультаційному комітеті президентів України і Республіки Польща (представником Польщі був Марек Сівець — глава Бюро національної безпеки).

У 2003 році Леонід Кучма і Олександр Кваснєвський прийняли спільну заяву «Про примирення в 60-ту річницю трагічних подій на Волині», яке озвучили під час церемонії відкриття на Волині, в селі Павлівка (стара назва — Порицьк), пам’ятника українсько-польському примиренню «пам’ять — Скорбота — Єднання».

«Нехай прощення — дароване й отримане — розіллється, немов цілющий бальзам, у кожному серці» — ці слова почули і прийняли десятки мільйонів українців і поляків.