Домой / Політика / “Продовження гібридної війни”: у Мін’юсті відреагували на заочний арешт Яценюка російським судом

“Продовження гібридної війни”: у Мін’юсті відреагували на заочний арешт Яценюка російським судом

"Продовження гібридної війни": у Мін'юсті відреагували на заочний арешт Яценюка російським судом

Міністерство юстиції звернеться з роз'ясненням до всіх демократичних держав щодо невизнання рішень російських судів.

Міністр юстиції Павло Петренко заявив, що рішення російського суду щодо заочного арешту колишнього прем’єр-міністра України і лідера “Народного фронту”  Арсенія Яценюка – це продовження гібридної війни РФ проти України.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України.

Таким чином, у Мінюсті закликають усі демократичні держави не визнавати заочний арешт Яценюка в Росії.

“Це помста Яценюку за послідовну політику протидії російській агресії. Це плата за міжнародні судові позови і санкції проти Росії, помста за політику енергетичної незалежності і розвиток оборонного сектору України”, – заявив  Петренко.

За словами Петренка, “це судилище ще раз доводить, що в Росії не існує незалежного правосуддя, а обвинувальні вироки проти українців пишуть в Кремлі. В такий спосіб в Росії та окупованому Криму вже засуджено сотні українських громадян”.

Також він додав, що наступного тижня  матиме зустріч з Нільсом Мужнієксом, Комісаром Ради Європи з прав людини, на якій обов’язково зверне його увагу на “ці ганебні факти порушення прав українців в Росії”.

Міністерство юстиції звернеться з роз’ясненням до всіх демократичних держав щодо невизнання рішень російських судів.

“Також ми звернемо увагу Європейського суду з прав людини на цей процес, як ми вже зробили у сотнях інших незаконних затриманнях та судилищах українців в Росії”, – додав Павло Петренко.

Раніше повідомлялося, що у Росії суд заочно заарештував колишньго прем’єр-міністра України і лідера партії “Народний фронт” Арсенія Яценюка. У РФ його звинувачують у “звірствах” під час війни в Чечні.

Рішення про арешт ухвалив Єссентукський міський суд Ставропольського краю РФ, узявши до уваги постанову слідчого Головного слідчого управління СКР по Північно-Кавказькому федеральному округу.

Новини по темі:  Аваков розповів, що робив у Криму 2014 року

Фальшивими виборами Путін хоче отримати право вето на майбутнє України

Таку заяву зробив Арсеній Яценюк у Лондоні під час дискусії в Королівському інституті міжнародних відносин. Він зазначив, що підтримує ідею чесних виборів на Донбасі, проте не їх імітацію під керівництвом глави Російської федерації.