Домой / Політика / Делегації України, Данії та Польщі зробили спільну заяву щодо візиту президента ПАРЄ до Сирії

Делегації України, Данії та Польщі зробили спільну заяву щодо візиту президента ПАРЄ до Сирії

Делегації України, Данії та Польщі зробили спільну заяву щодо візиту президента ПАРЄ до Сирії

Інформація про візит Педро Агромунта до Сирії з'явилась 20 березня. 

Делегації України, Данії та Польщі стурбовані візитом президента ПАРЄ Педро Аграмунта до Сирії.

Про це повідомив голова української делегації Володимир Ар’єв у Facebook.

“Ми, що нижче підписалися, члени Парламентської асамблеї Ради Європи, висловлюємо нашу глибоку стурбованість у зв’язку з повідомленнями ЗМІ про недавній візит до Сирії делегації, начебто, “на чолі з головою Парламентської асамблеї Ради Європи, іспанським сенатором, паном Педро Аграмунтом” та рядом інших членів європейського парламенту, в компанії впливових осіб Державної Думи Російської Федерації”, – йдеться у заяві делегацій, яку він оприлюднив.

Делегації повністю відокремлюють себе від цього візиту і закликають асамблею публічно і однозначно сповістити громадськість про те, що цей візит не було санкціоновано ПАРЄ.

“Ми твердо переконані в тому, що на тлі звинувачень у корупції в Парламентській асамблеї, візит, організований російськими парламентаріями, за нез’ясованих з фінансової точки зору обставин, і представлений під егідою ПАРЄ, може ще більше зашкодити авторитету Асамблеї та підірвати довіру європейських громадян в цьому загальноєвропейському міжпарламентському форумі”, – наголошують країни.

Делегати шкодують, що наразі здійснюються спроби використовувати цей візит як підтримку сирійської диктатури, яку є відповідальною за військові злочини.

Ар’єв додав, що наразі заява залишається відкритою для приєднання інших делегацій в ПАРЄ.

Нагадаємо, делегати ПАРЄ не очікували візиту їхнього президента Педро Аграмунта до Сирії на запрошення російських депутатів. Як повідомив на своїй сторінці у Facebook народний депутат, член української делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв, делегати ПАРЄ шоковані таким візитом

Посол, постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба повідомив, що візит голови Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунта до Сирії у складі групи разом з депутатами російської Держдуми та депутатами ПАРЄ став повною несподіванкою для України.

Новини по темі:  Спогади про розгін Майдану і скандал із НАБУ. П’ять новин, які ви могли проспати

Інформація про візит Педро Агромунта до Сирії з’явилась 20 березня. Росія анонсувала цей захід як сигнал того, що все одно присутня у ПАРЄ, хоча вже два роки не надсилала у Страсбург список своєї делегації. А перед тим російську делегацію позбавляли голосу через анексію Криму, тоді, образившись, Росія припинила роботу у ПАРЄ, а цього року висловила бажання повернутись. 

ПАРЄ опинилося у центрі скандалу через співпрацю з Росією під час спільної поїздки в Сирію

У Сирії побувала делегація так званих “друзів Росії” у ПАРЄ на чолі з президентом Педро Аграмунтом. Візит організували депутати Держдуми, а окремі європейські чиновники відгукнулися, попри те, що росіяни більше двох років не мають права голосу в Парламентській асамблеї ради Європи через анексію Криму. Окрім того і ПАРЄ, і Радбез ООН дії Асада та Путіна у Сирії називали воєнним злочином. А у Страсбурзі вчинком колег шоковані. Сам президент ПАРЄ Аграмунт, зійшовши з трапу літака у Сирії, намагається не потрапляти в об’єктив телекамер.