Домой / Політика / Freedom House розкритикував нові зміни до закону про е-декларування, які ухвалив Порошенко

Freedom House розкритикував нові зміни до закону про е-декларування, які ухвалив Порошенко

Freedom House розкритикував нові зміни до закону про е-декларування, які ухвалив Порошенко

Нові правки порушують стандарти Ради Європи, якими заборонено втручання в незалежну діяльність громадянського суспільства.

Міжнародна правозахисна організація Freedom House засудила зміни до закону про е-декларування, які зобов’язують представників громадських організацій подавати звітність про доходи. Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

Згідно з текстом заяви, ухвалені зміни до закону дозволяють збільшити контроль влади за організаціями громадянського суспільства, що може підірвати їхню роботу, “яка необхідна для відновлення суспільної довіри до влади”.

“Нові вимоги спрямовані на захист політиків, незадоволених громадським контролем, і дають їм можливість помститися тим, хто бере участь в антикорупційних розслідуваннях. Більше того – закон, вочевидь, порушує стандарти Ради Європи, що забороняють довільне і дискримінаційне втручання в незалежну діяльність громадянського суспільства”, – заявив директор програм Євразії Freedom House Марк Берендт.

Нагадаємо, 27 березня Президент України Петро Порошенко підписав зміни закону про електронне декларування.

Згідно з новими правками, представники громадських об’єднань зобов’язані подавати звітність про свої доходи, натомість військовослужбовці від такої необхідності мають звільнятись.

Зазначимо, раніше нардеп від фракції “Народний фронт” Тетяна Чорновол своєю поправкою пропонувала запровадити е-декларування і для осіб, які є засновниками (учасниками), редакторами (головними редакторами) засобів масової інформації. Але під час обговорення така пропозиція була знята, оскільки журналісти не отримують зарплати з бюджету і не живуть на гроші платників податків, на відміну від держслужбовців.

Додамо, що нові правки до закону “Про запобігання корупції” отримали неабиякий резонанс серед світової спільноти. Уряди США, Великобританії та ЄС закликали український парламент переглянути нові зміни та відмовитись від їхнього впровадження, оскільки це, на їхню думку, є “кроком назад”, що може завадити процесу реформування нашої країни.

Новини по темі:  Прокуратура оголосила у розшук колишнього прес-секретаря Януковича

Антикорупціонери заявили, що введення е-декларацій ставить під загрозу їхню діяльність

Порошенко підписав закон, зобов’язуючий громадських активістів подавати е-декларації. Їхня діяльність під загрозою, бо їх змусили декларувати навіть статки підрядників тих, хто друкує листівки, продає їм меблі чи оргтехніку. А такі складнощі, мовляв, нікому з підприємців не потрібні. Велика Британія і США розкритикували та назвали серйозним кроком назад зміни в е-декларуванні.