Домой / Бізнес / Рева розказав, як отримуватимуть пенсії заробітчани і працівники тіньового сектору

Рева розказав, як отримуватимуть пенсії заробітчани і працівники тіньового сектору

Рева розказав, як отримуватимуть пенсії заробітчани і працівники тіньового сектору

Якщо людина не працювала або працювала на себе, вона не буде отримувати пенсію за рахунок інших і вийде на пенсію пізніше, — міністр

Пенсійна реформа передбачає можливість людям, зайнятим у тіньовому секторі, тим, хто працює за кордоном взяти участь у пенсійній системі і сплачувати страхові внески. Про це під час Години запитань до уряду у Верховній Раді заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

«Якщо людина не працювала або працювала на себе і не сплачувала страхові внески, вона не буде отримувати пенсію за рахунок інших і вийде на пенсію пізніше. Ми зберегли право на пенсію при наявності мінімального страхового стажу для всіх на рівні 15 років після досягнення 65 років», — сказав він.

За словами Реви, це запроваджується для того, щоб особам, які працюють в тіньовому секторі, неформальної зайнятості та які працюють за кордоном, передбачити всі можливості для добровільної участі у пенсійній системі і сплачувати страхові внески. Передбачається також можливість одноразової сплати всіх внесків.

«Ця норма про відшкодування вже зараз є в законі. Оскільки він набуває чинності з 1 січня, то коефіцієнт 2 буде застосовано тільки з 1 січня 2018 року. Ті, хто хоче компенсувати стаж зараз, це можна зробити з коефіцієнтом 1. У вас ще є 2,5 місяці, щоб компенсувати той стаж, якого у вас немає», — сказав він.

Як повідомлялось, Рева заявляв, що середня пенсія після підвищень з жовтня зросла на понад 550 грн.

Нагадаємо, що 3 жовтня Рада ухвалила пенсійну реформу, 8 жовтня президент Петро Порошенко підписав її. 11 жовтня Гройсман пообіцяв щорічне перерахування пенсій.

Новини по темі:  У держбюджет-2018 закладено оптимістичний сценарій: ВВП 3%, інфляція 7%