Домой / Бізнес / «Трейд коммодіті» відсудило у Міноборони 8 мільйонів гарантії за пальне

«Трейд коммодіті» відсудило у Міноборони 8 мільйонів гарантії за пальне

«Трейд коммодіті» відсудило у Міноборони 8 мільйонів гарантії за пальне

Позов до Міноборони ТОВ «Трейд коммодіті» подало восени 2016 року

Вищий госпсуд зобов’язав Міноборони повернути ТОВ «Трейд коммодіті» 8,19 мільйона гривень банківського зобов’язання за одним із договорів постачання пального для армії, перевіркою якого займаються НАБУ та САП. Про це повідомляють «Наші гроші» з посиланням на постанову суду від 1 червня 2017 року.

Позов до Міноборони ТОВ «Трейд коммодіті» подало восени 2016 року. Компанія вимагала повернути 8,19 мільйона гривень банківської гарантії по одному з договорів поставки пального загальною вартістю 1,3 мільярда гривень, укладених 13 та 18 травня 2016 року.

Ці кошти були видані банком «Восток» на користь «Трейд коммодіті». Так Міноборони страхувало себе від невиконання постачальником зобов’язань за договором поставки армії зимового дизельного пального ДТ-З-К5 (клас 2) на суму 163,79 мільйона гривень, датованим 18 травня 2016 року.

Того ж дня за ініціативою «Трейд коммодіті» сторони уклали додаткову угоду щодо збільшення вартості пального.

Причину внесення змін до договору постачальник пояснив зростанням вартості нафти марки «Brent» з моменту подання пропозиції на аукціон до дня підписання договору, а також зростання середнього котирування на «Diesel 10 ppm», опублікованого в «Platt’s European Marketscan» під заголовком «FOB MED (Italy)».

На таких же підставах 15 червня фірма узгодила і уклала другу додаткову угоду з Міноборони щодо чергового підвищення ціни пального за договором.

А за третьою додатковою угодою, від 17 червня, до договору внесли зміни у частині специфікації. Від початку фірма мала постачати дизельне пального ДТ-З-К5 (клас 2, температура фільтрування до -32 °С). Однак додатковою угодою їй дозволили також постачати пального СS 51 класу 1 з температурою до -34°С.

У результаті укладання додаткових угод вартість пального за договором зросла загалом на 14%.

Новини по темі:  Нафта Brent торгується на рівні $48

26 липня, коли за договором було поставлено більш ніж 99,5% пального, «Трейд коммодіті» намагалось ініціювати підписання четвертої додаткової угоди в частині збільшення строків постачання, але цього разу Міноборони відмовилось.

Це рішення силовиків, у пакеті з вимогою повернути суму банківської гарантії, «Трейд коммодіті» намагалось оскаржити в судовому порядку.

Суди першої та другої інстанції, а також касаційна інстанція дійшли висновку, що, підписуючи додаткові угоди, Міноборони фактично погодилось зі зміною ціни пального.

При цьому судді погодились, що у Міноборони не було підстав укладати четверту додаткову угоду.

Разом із тим, після затвердження остаточної специфікації продукції, 17 травня, та оформлення останньої видаткової накладної по договору, 21 липня, «Трейд коммодіті» виконало свої зобов’язання за договором, тому замовник має повернути фірмі суму забезпечення виконання договору, видану «Банком «Восток»».

Бенефіціарними власниками банку «Восток» є Володимир Костельман, Лія та Вадим Мороховські. Костельман та Мороховський – співвласники компанії Fozzy Group, що управляє мережею маркетів «Сільпо», «Фора», Le Silpo, Fozzy C&C.

Як відомо, НАБУ та САП підозрюють «Трейд коммодіті» у розтраті бюджетних коштів на суму понад 149 мільйонів гривень під час закупівлі пального для Міноборони 13 та 18 травня 2016 року.

Загальна вартість укладених 14 договорів про постачання пального для техніки спеціального призначення за рахунок коштів держбюджету становила 1,30 млрд грн.

Нагадаємо, 11 жовтня  стало відомо про затримання заступника міністра міністра оборони через масштабні розкрадання державних коштів під закупівель пального на потреби Збройних сил України. Журналісти дізнались, що детективи НАБУ затримали  заступника міністра оборони генерал-лейтенанта Ігоря Павловського.

Холодницький під час брифінгу стосовно розкрадання 150 мільйонів гривень у Міністерстві оборони повідомив, що антикорупційна прокуратура працює над тим, щоб повернути ці гроші державі.

12 жовтня НАБУ повідомило про підозру ще 2 чиновникам Міноборони у розтраті державних коштів при закупівлі палива.

Новини по темі:  Угоду з продажу української «дочки» Сбербанку планують закрити за два місяці

Також відомо, що компанія партнера нардепа Грановського фігурує у справі про розтрату в Міноборони. Мова йде про минулорічний тендер, на якому перемогу здобула компанія «Трейд Коммодіті» пов’язана із бізнесменом Андрієм Адамовським. У компанії «Трейд Коммодіті» заявили, що готові допомагати слідству НАБУ.