Домой / Бізнес / Суд Києва дозволив стягнути 171 мільярд з усього майна «Газпрому»

Суд Києва дозволив стягнути 171 мільярд з усього майна «Газпрому»

Суд Києва дозволив стягнути 171 мільярд з усього майна «Газпрому»

Тепер згідно з судовим рішенням держава може стягнути не лише кошти, але і майно боржника

Господарський суд міста Києва задовольнив клопотання АМКУ та виконавчої служби Мін’юсту та змінив спосіб виконання судового рішення щодо стягнення з «Газпрому» штрафу в 171 млрд грн. Про це повідомив міністр юстиції України Павло Петренко на своїй сторінці у Facebook.

«Простіше кажучи, якщо досі можна було стягнути лише кошти «Газпрому», розміщені у банках, то тепер стягнення розповсюджується на все майно боржника», – йдеться у повідомленні.

Відповідно до процедур, дане рішення має бути оприлюднене через кілька днів, пише Петренко.

Як повідомлялося, 28 квітня загальні збори акціонерів «Газтранзиту» ухвалили рішення направити 90% чистого прибутку за 2016 рік у розмірі 209 млн грн на виплату дивідендів.

У червні суд заарештував 33,3 млн грн акцій «Газтранзиту» і стягнув 80,8 млн грн дивідендів «Газпрому» у межах стягнення з нього 172 млрд грн штрафу. З огляду на частку «Газпрому» 40,2% акцій в капіталі «Газтранзиту», він отримає 84 млн грн. Після утримання податку сума дивідендів, що підлягає виплаті, становить 79,9 млн грн. Суд вирішив, що заява виконавчої служби про списання дивідендів задоволенню не підлягає, оскільки станом на 31 травня перелік акціонерів “Газтранзиту”, які мають право на отримання дивідендів за 2016, не визначений.

Виконавча служба звернулася до Господарського суду Києва із заявою про звернення стягнення на 79,8 млн грн дивідендів, що підлягають сплаті «Газпрому» від «Газтранзиту» у рахунок погашення накладених АМКУ штрафу і пені у загальному розмірі 172 млрд грн.

31 травня Госпсуд Києва відхилив цю заяву, оскільки станом на 31 травня перелік акціонерів «Газтранзиту», які мають право на отримання дивідендів за 2016 рік, не було визначено. Після цього Виконавча служба повторно звернулася до Госпсуду Києва з заявою про звернення стягнення.

Новини по темі:  Депутати пропонують легалізувати криптовалюти в Україні

У липні Апеляційний суд скасував списання 79,9 млн грн дивідендів від «Газтранзиту», що підлягають сплаті «Газпрому».

Як відомо, ПАТ «Газпром» подало скаргу до Верховного суду України щодо примусового стягнення з компанії майже 172 млрд грн штрафу та пені за позовом Антимонопольного комітету України.

У лютому 2016 року АМКУ ухвалив рішення накласти на російський «Газпром» штраф у сумі 85,9 млрд грн через порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Газпром пройшов всі судові інстанції, однак суди залишили без розгляду скарги компанії.

Згодом АМКУ нарахував 100% пені на 85,9 млрд грн штрафу ПАТ «Газпром» у сумі 85,966 млрд грн.

У грудні 2016 року Господарський суд Києва задовольнив позов АМКУ щодо примусового стягнення штрафу і пені з «Газпрому» у сумі 172 млрд грн.

«Газпром» оскаржив це рішення у Київському апеляційному господарському суді, однак 22 лютого суд апеляційної інстанції відхилив скаргу російської компанії, а пізніше таке саме рішення ухвалив Вищий господарський суд України.