Главная / Бізнес / У Філатова витратили 11 мільйонів на свята та гуляння протягом місяця — розслідування ЗМІ

У Філатова витратили 11 мільйонів на свята та гуляння протягом місяця — розслідування ЗМІ

У Філатова витратили 11 мільйонів на свята та гуляння протягом місяця - розслідування ЗМІ

Поки Борис Філатов жаліється на брак бюджетних коштів, влада Дніпра витрачає 11 мільйонів на масові заходи та свята протягом місяця

Міська влада Дніпра з кінця серпня і протягом вересня витратила понад 11 мільйонів гривень на організацію святкових заходів і народних гулянь. Про це йдеться в розслідуванні «Децентралізація по-дніпровськи: як Борис Філатов і його команда за місяць «прогуляли» 11 мільйонів гривень з бюджету» видання «Ділова столиця» , повідомляють «Українські новини».

У матеріалі наголошується, що першим масштабним святом, яке відзначалося в Дніпрі в серпні, був День Незалежності України. 26 червня комунальне підприємство «Організаційно-аналітична служба» оголосило проведення відкритих торгів з «Надання послуги з організації та проведення заходу «День незалежності». Очікувана вартість склала 3 мільйона 800 тисяч гривень.

«Спробувати щастя в майже чотиримільйонному замовленні від міської ради вирішили два учасники. І обидва, м’яко кажучи, дивних», — пише автор розслідування.

За даними ЗМІ, ТОВ «ДніпроЕвент центр», яке було одним з підприємств-учасників, було зареєстровано буквально за тиждень до торгів. Другий учасник, фізична особа-підприємець Денис Павлов, навіть не торгувався, заявивши максимальну суму в 3 млн. 800 тис. гривень. В результаті «ДніпроЕвент центр» «впало» на 38 тисяч (мінімальний крок зниження ставки) і стало переможцем.

«За 3,762 тис грн. ця фірма організувала в Дніпрі «Форум української молоді діаспори» на 300 осіб, з трансфером, проживанням в готелі і харчуванням. Втім, цей захід ніяк не торкнувся городян. Як і оренда конференц-залів, а також зали для урочистої частини на 22 серпня (не менше 700 кв.м.). Варто зауважити, що всі ці «невидимі» для дніпрян дії супроводжувалися витратами на фуршети, ведучих, апаратуру, логістику і оформлення залів, а також сувенірну продукцію від діючої влади Дніпра. Майже все закупили по 800 одиниць: флешки, термокружки, футболки, кепки, значки, ручки, прапорці та навіть брендовані годинники», — пишуть журналісти, посилаючись на офіційні документи.

Новини по темі:  ОАК представит на авиасалоне в Фарнборо продукцию только гражданского назначения

На ще одне свято – День міста, який відзначався у вересні – влада Дніпра витратила в цілому 7 мільйонів 069 тисяч гривень з міського бюджету. У торгах, за інформацією ЗМІ, також брали участь сумнівні фірми і компанії, багато з яких були або пов’язані між собою, або були зареєстровані напередодні торгів.

Загальна сума витрачених з міського бюджету коштів на різні святкові гуляння та заходи в Дніпрі за один місяць склала понад 11 млн гривень.

«За ці гроші, наприклад, можна було придбати п’ять машин швидкої допомоги, класу «В», з усім необхідним медичним обладнанням для порятунку життя, або повністю поміняти ліфти в 30 під’їздах. У той же час сучасний і прогресивний мер і його команда, щоб не позбавляти городян свята, при цьому не спускаючи одинадцять мільйонів гривень в Дніпро, могли б давно створити умови, за яких народні гуляння в місті забезпечувалися б за рахунок спонсорів і комерційних брендів, для яких подібна кооперація може бути вигідна і цікава. Однак Борис Філатов і його підлеглі вважали за краще «вигуляти» все місто, роздавши гроші, м’яко кажучи, сумнівним фірмам, що не викликають довіру, а також щедро винагородивши кожен метр скупчення людей своїм ім’ям», — пише автор.

Журналісти також нагадують, що нещодавно мер Дніпра Борис Філатов вимагав від народних депутатів від Дніпра не голосувати у Верховній Раді за проект держбюджету на 2018 рік і звинуватив центральну владу в тому, що вона «вбиває децентралізацію», начебто забираючи у Дніпра у 2018 році один мільярд двісті вісімдесят мільйонів гривень в порівнянні з 2017 роком.

«Наступного разу, коли мер Дніпра буде піднімати питання про несправедливий проект державного бюджету на наступний рік, критикувати центральну владу, а також лякати народних депутатів від Дніпра карами і всілякими санкціями, йому має сенс нагадати про те, в який вільній манері витрачаються бюджетні кошти в його місті. Дивись, зміна підходів на рівні самого Дніпра дасть можливість заощадити мільярд-інший. І загрожувати Кабміну буде не потрібно», — резюмує автор розслідування.

Новини по темі:  Рева розказав, як отримуватимуть пенсії заробітчани і працівники тіньового сектору