12.10.2017 44 Views

Нафтогаз збільшив закупівлі газу на 20%

Нафтогаз збільшив закупівлі газу на 20%

Цього року Нафтогаз закуповував газ у 12 європейських постачальників

За 9 місяців 2017 року НАК «Нафтогаз України» закупила 17,5 мільярда кубометрів газу, що на 3,1 мільярда кубів більше, ніж за 9 місяців попереднього року. Про це сказано в повідомленні прес-служби Нафтогазу.

У структурі закуплених у цьому році обсягів газу частка імпорту становила 41%, газу, закупленого в «Укргазвидобування», — 59%.

Поставки імпортованого газу в Україну з боку РФ як у 2016 році, так і у 2017 році не здійснювалися, всі обсяги газу надходили з Європи.

За звітний період Нафтогаз імпортував з європейського ринку 7,1 млрд кубометрів газу, що на 2,4 млрд кубів (53%) більше, ніж за аналогічний період попереднього року.

Цього року Нафтогаз закуповував газ у 12 європейських постачальників з Німеччини, Швейцарії, Франції, Великобританії, Чехії, Польщі та Італії. Жодна з цих компаній не поставила більше 30% обсягу імпортованого газу.

Закуплений в «Укргазвидобування» газ в повному обсязі використовується для забезпечення побутових споживачів, релігійних організацій та виробників теплової енергії для надання послуг з опалення та постачання гарячої води населенню і релігійних організацій.

Крім того, необхідні обсяги імпортованого газу Нафтогаз направляє на забезпечення інших потреб побутових споживачів в газі і теплі.

У Нафтогазі відзначили, що компанія не поставляє газ безпосередньо населенню. У той же час закуплений компанією ресурс перепродують регіональні газопостачальні компанії (газзбути) згідно з постановою КМУ від 22 березня 2017 №187.

Нагадаємо, у першому півріччі 2017 року група НАК «Нафтогаз України» отримала 23,3 млрд грн чистого прибутку. Це на 4 млрд грн більше результату аналогічного періоду 2016 року. Такого результату досягнуто, перш за все, за рахунок зростання обсягів транзиту газу.

У 2016 році НАК «Нафтогаз України» вперше за п’ять років отримала чистий прибуток у розмірі 26,5 млрд грн. У порівнянні з 2015 роком, доходи від транзиту природного газу в 2016 році зросли на 7,4 млрд грн.

 

Previous Експерт спрогнозував, хто може стати наступним президентом України
Next У новій формі збірної Норвегії містяться символи, які використовували нацисти

You might also like

Коломойський оскаржує в суді націоналізацію Приватбанку

У позовній заяві щодо оскарження націоналізації Приватбанку олігарх написав про рейдерство з боку держави Олігарх Ігор Коломойський звернувся до суду із позовом про оскарження визнання неплатоспроможним Приватбанку і націоналізації. Про

Елітні бутіки в київському Пасажі підуть з молотка. Призначено дату аукціону

Початкова ціна лоту – 286,48 млн грн 12 квітня у системі «Прозорро.Продажі» відбудеться аукціон з продажу прав вимоги за кредитами, які брав у Нацбанка «Дельта банк», та у забезпечення за

У травні українці продали валюти на $449 млн більше, ніж купили

Загалом, із початку 2017 року українці продали на $1,136 млрд більше, ніж купили Упродовж травня українці продали іноземної валюти на $449,2 млн більше, ніж придбали. Про це Еспресо повідомили в Нацбанку.