Домой / Бізнес / Нацбанк послабив обмеження на валютному ринку

Нацбанк послабив обмеження на валютному ринку

Нацбанк послабив обмеження на валютному ринку

Регулятор упевнений, що нововведення не приведуть до додаткового тиску на валютному ринку

Національний банк дозволив покупку і перерахування валюти для розміщення за межами України гарантійного депозиту на рахунках міжнародних платіжних систем. Про це повідомили в середу, 11 жовтня, в прес-службі НБУ.

«Національний банк продовжує лібералізацію валютного регулювання шляхом поступового пом’якшення обмежень на валютному ринку», — повідомили в прес-службі.

Відзначається, що таке рішення стосується як банків, так і небанківських фінансових установ. У НБУ уточнили, що це кошти, які повинні використовуватися для забезпечення зобов’язань під час здійснення переказів за кордон.

Також Нацбанк уточнив порядок застосування винятків з заборони дострокового погашення кредитів, позик в іноземній валюті, отриманих резидентами від нерезидентів. Під такі винятки підпадають усі види платежів за певними кредитними договорами або договорами позики, тобто платежі за основною сумою з урахуванням відсотків й інших платежів, встановлених договором.

«Зміни сприятимуть забезпеченню належних умов для участі небанківських фінансових установ у міжнародних платіжних системах та подальшому розвитку економічних відносин в Україні. Водночас вони не приведуть до додаткового тиску на валютному ринку», — йдеться в повідомленні Нацбанку.

 

Новини по темі:  Проект Держбюджету-2018: Україна має намір позичити 215 мільярдів гривень