22.09.2017 31 Views

Депутат розказав, хто фінансує пропаганду відкриття ринку землі

Депутат розказав, хто фінансує пропаганду відкриття ринку землі

Жодному аграрному олігарху, фермеру сьогодні не вигідно відкривати ринок землі з різних причин, вважає Івченко

Вже понад рік ведеться потужна інформаційна кампанія за скасування мораторію на продаж землі. Цю кампанію фінансують міжнародні фінансові організації. Про це в інтерв’ю «Главкому» заявив народний депутат від «Батьківщини», заступник голови аграрного комітету Вадим Івченко.

При цьому він не вказав назви цих організацій. «Конкретно назви я казати не можу. Просто подивіться на партнерів усіх цих круглих столів, семінарів, конференцій щодо цієї теми…», – сказав Івченко.

Він зазначив, що «це політика міжнародних фінансових інститутів». «Цей ринок (ринок землі. – Ред.) вигідний банкірам, інвестбанкірам і фінансовим інституціям. Але жодному аграрному олігарху, фермеру сьогодні не вигідно відкривати ринок землі з різних причин», – сказав нардеп.

На зауваження, що в Україні при владі багато аграрних олігархів, тому є сумніви, що влада реально зацікавлена у відкритті ринку землі, Івченко зауважив: «Ситуація більш глибока. Місце Яценюка зайняв Гройсман. Яценюк був вигідний МВФ і міжнародним інвестиціям, бо виконував те, що йому говорили, особливо щодо рефінансування банків. Коли кошти з банків виводились через австрійський Meinl Bank, колосальна кількість з них осідала в певних фондах, в тому числі Open Ukraine Яценюка, у фонді Пінчука і так далі. Теперішній прем’єр хоче сподобатись, щоб на нього зробили ставку. В Мінагрополітики є виконавець (певно, йдеться про першого заступника та в.о. міністра аграрної політики Максима Мартинюка. – «Главком»), який має провести реформу, «протягнути» законопроект про обіг земель. Але цей документ може ж бути по-різному виписано. Ніхто ж не говорив, як писати. Скільки можна буде купувати: 100 гектарів? 200? Хто матиме перше право викупу? Як вони це випишуть – побачимо».

Новини по темі:  Справа Приватбанку: податківці перевірять низку дніпровських компаній

Івченко додав, що, на його думку, президент Петро Порошенко у своєму посланні до Ради просив ухвалити земельну реформу «через залежність від фінансових донорів».

Previous Словаччина з розумінням поставилася до українського закону про освіту – Порошенко
Next Українка Сидоренко проведе бій за чемпіонський пояс

You might also like

Мінімальну зарплату знову можуть підвищити

Після прийняття законопроекту про пенсійну реформу Кабмін пропонує підвищити «мінімалку» до 3764 гривень Після прийняття законопроекту про пенсійну реформу уряд пропонує підвищити мінімальну заробітну плату до 3764 гривень, повідомив в

В России выросли продажи китайских автомобилей

За пять месяцев 2016 года на отечественном авторынке было реализовано 13,3 тысячи машин китайских брендов, что на 9 процентов выше показателя годичной давности. Новини по темі:  Справа Приватбанку: податківці перевірять

У Філатова витратили 11 мільйонів на свята та гуляння протягом місяця – розслідування ЗМІ

Поки Борис Філатов жаліється на брак бюджетних коштів, влада Дніпра витрачає 11 мільйонів на масові заходи та свята протягом місяця Міська влада Дніпра з кінця серпня і протягом вересня витратила