Главная / Бізнес / Депутат розказав, хто фінансує пропаганду відкриття ринку землі

Депутат розказав, хто фінансує пропаганду відкриття ринку землі

Депутат розказав, хто фінансує пропаганду відкриття ринку землі

Жодному аграрному олігарху, фермеру сьогодні не вигідно відкривати ринок землі з різних причин, вважає Івченко

Вже понад рік ведеться потужна інформаційна кампанія за скасування мораторію на продаж землі. Цю кампанію фінансують міжнародні фінансові організації. Про це в інтерв’ю «Главкому» заявив народний депутат від «Батьківщини», заступник голови аграрного комітету Вадим Івченко.

При цьому він не вказав назви цих організацій. «Конкретно назви я казати не можу. Просто подивіться на партнерів усіх цих круглих столів, семінарів, конференцій щодо цієї теми…», — сказав Івченко.

Він зазначив, що «це політика міжнародних фінансових інститутів». «Цей ринок (ринок землі. – Ред.) вигідний банкірам, інвестбанкірам і фінансовим інституціям. Але жодному аграрному олігарху, фермеру сьогодні не вигідно відкривати ринок землі з різних причин», — сказав нардеп.

На зауваження, що в Україні при владі багато аграрних олігархів, тому є сумніви, що влада реально зацікавлена у відкритті ринку землі, Івченко зауважив: «Ситуація більш глибока. Місце Яценюка зайняв Гройсман. Яценюк був вигідний МВФ і міжнародним інвестиціям, бо виконував те, що йому говорили, особливо щодо рефінансування банків. Коли кошти з банків виводились через австрійський Meinl Bank, колосальна кількість з них осідала в певних фондах, в тому числі Open Ukraine Яценюка, у фонді Пінчука і так далі. Теперішній прем’єр хоче сподобатись, щоб на нього зробили ставку. В Мінагрополітики є виконавець (певно, йдеться про першого заступника та в.о. міністра аграрної політики Максима Мартинюка. — «Главком»), який має провести реформу, «протягнути» законопроект про обіг земель. Але цей документ може ж бути по-різному виписано. Ніхто ж не говорив, як писати. Скільки можна буде купувати: 100 гектарів? 200? Хто матиме перше право викупу? Як вони це випишуть – побачимо».

Новини по темі:  Nissan Juke и Teana покинули российский авторынок

Івченко додав, що, на його думку, президент Петро Порошенко у своєму посланні до Ради просив ухвалити земельну реформу «через залежність від фінансових донорів».