14.09.2017 26 Views

На вкладників банків очікує новий «сюрприз»

На вкладників банків очікує новий «сюрприз»

Частину коштів вкладника суд дозволив перераховувати на картку

Після завершення договору банківського вкладу, частину коштів вкладника суд дозволив перераховувати на картку, а не видавати готівкою.

Це випливає з постанови Верховного суду у справі №6-1958цс16. Це суперечка вкладника з Дельта Банком, в якому вкладник з посиланням на закон «Про захист прав споживачів» зажадав повернути йому два депозиту з відсотками, а також 5% пені за кожний день прострочення.

Мова про період, коли в банк ще не була введена тимчасова адміністрація, але він уже відмовляв людям у фактичній виплаті депозитів. В кінці терміну дії договору Дельта Банк перераховував всю суму депозиту на поточний рахунок, але виплатити гроші в касі відмовлявся, – повідомляє UBR.

Виплата депозитів на картковий рахунок – не винахід Дельта Банку, а дуже поширена практика в українській банківській системі. Зазвичай банкіри видають пластик безкоштовно, і людині розписують всі його переваги в фарбах: карта є платіжною і нею можна розраховуватися в торговельній мережі та знімати кошти в банкоматах. І в нормальних умовах так все і працює. Проблеми виникають після того, як у банку виникає дефіцит ліквідності. Фінустанова починає вводити обмеження на зняття готівки в банкоматах, нерідко видаючи людям зовсім символічні суми – по 1-2 тис. грн. Так що у вкладників з великими сумами можуть йти місяці на зняття своїх коштів. 

Слід зазначити, що у таких випадках вкладники просто не встигають спустошити картковий рахунок до введення тимчасової адміністрації, а вже після її появи людина може розраховувати лише на 200 тис. грн. від Фонду гарантування вкладів.

Previous В Шотландії під будівлею дитбудинку знайшли останки понад 400 дітей
Next Путін погодився із розміщенням миротворців на всій території Донбасу

You might also like

Кубів при окладі в 11,6 тис. грн отримав за травень 35 тисяч

Сума коштів, нарахованих Кубіву в травні, становила 43 626 гривень Заробітна плата першого віце-прем’єр-міністра — міністра економічного розвитку й торгівлі Степана Кубіва за травень становила 43 626 гривень. Про це сказано

Німеччина віділить ще 1,5 млн євро допомоги українцям з Донбасу

Німеччина у 2017 році надала понад 26 млн євро населенню України Німеччина виділяє додаткові 1,5 млн євро для заходів з надання невідкладної допомоги ЮНІСЕФ. Про це повідомили у посольстві Німеччини

Трамп зацікавлений в розміщенні американського бізнесу в Україні, — Данилюк

Олександр Данилюк провів зустріч з міністром торгівлі США Уілбуром Россом Адміністрація президента США Дональда Трампа зацікавлена в посиленні присутності американського бізнесу в Україні Про це на своїй сторінці у Facebook