13.09.2017 84 Views

Гройсман знайшов рецепт зростання економіки в 6-7% на рік

Гройсман знайшов рецепт зростання економіки в 6-7% на рік

Успішна приватизація та удосконалення менеджменту держкомпаній дозволить досягти щорічного зростання економіки в 6-7%, переконаний прем’єр

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман переконаний, що прозора і успішна приватизація державних активів з одночасною зміною менеджменту в державних компаніях, які не можуть бути продані, дозволить досягти щорічного росту економіки в 6-7%, створити нові робочі місця і підвищити якість життя громадян в Україні. Про це він сказав під час засідання Національної ради реформ при президентові України, повідомляє прес-служба уряду.

Гройсман підкреслив, що держава довела свою неефективність, як власник значного обсягу майна. Натомість продаж нестратегічних підприємств вже на початковому етапі забезпечить бажаний потік прямих іноземних інвестицій, які потрібні Україні «як повітря». Він навів приклад, що за весь час незалежності обсяг інвестицій в Україну склав 48,3 млрд дол., в той час, як сусідня Польща за той самий проміжок часу отримала понад 186 млрд дол. Інвестицій.

«І ми зацікавлені в тому, аби у нас були інвестори – якісні, конкурентні, з новими технологіями, новою якістю управління. І новий проект закону (представлений під час засідання) створює рівні правила для залучення інвесторів. Люди на підприємствах чекають нових умов праці, нових технологій», – сказав Гройсман.

Саме тому, підкреслив прем’єр, уряд вважає головними цілями приватизації – залучення інвестицій, розвиток конкуренції, підвищення ефективності компаній. На його думку стратегічними та державними в Україні мають залишитися не більше сотні компаній, які можна модернізувати, корпоратизувати та перевести на нові стандарти менеджменту, які збільшать прибуток підприємств. Решта – понад 3 тисячі об’єктів – мають бути поділені на концесійні (з правом оренди) або такі, що підлягають приватизації.

«До приватизації пропонуємо великі підприємства і підприємства, які працюють в нерегульованих галузях. В їх числі – держкомпанія «Центренерго» на весну 2018 року, Об’єднана гірничо-хімічна корпорація, ДПЗКУ, Аграрний фонд, Одеський нафтопереробний завод, який повернуто в держвласність, ОПЗ, Укргазбанк, «Турбоатом», «Укрспирт» та інші», – сказав глава уряду.

Новини по темі:  Світовий банк прогнозує зростання ВВП України в 2017 році на 2%

Він висловив впевненість, що ухвалення проекту закону має статися протягом місяців.

«Зволікати далі неможна. Ми 26 років зволікали. Натомість, якщо зробимо зміни за місяці – упевнений, зростання економіки в 6-7% на рік стане досяжним, а розвиток конкуренції дозолить нам зайняти гідне місце на міжнародних ринках. І так ми зможемо інвестувати в якість життя людей», – підкреслив Гройсман.   

Previous На Кіровоградщині загинули два десантники
Next Кім Чен Ин влаштував бенкет для вчених-ядерників (фото)

You might also like

Луценко заборонив прокурорам чинити тиск на бізнес

Генеральний прокурор підписав лист керівникам регіональних прокуратур про недопущення корупційного тиску на бізнес Генеральний прокурор України Юрій Луценко, перебуваючи з робочим візитом у Житомирській області, під час наради за участі

На ринок сонячної енергетики України планують вийти швейцарські інвестори

Компанія Designergy пілотний проект має намір реалізувати у м. Сміла на Черкащині Швейцарські інвестори планують входити на ринок сонячної енергетики України з власною інноваційною технологією. Як повідомляє прес-служба Держенергоефективності, про

Путін запевняє, що Керченський міст побудують швидше, ніж планувалось

У глави держави-агресора немає сумнівів, що Кримський міст зведуть вчасно Будівництво мосту через Керченську протоку йде з випередженням графіку. Про це президент РФ Володимир Путін розказав сьогодні під час «Прямої