13.09.2017 36 Views

Влада планує у 2018-му розпродати держмайна на майже 200 млрд грн

Влада планує у 2018-му розпродати держмайна на майже 200 млрд грн

На приватизацію планують виставити 893 підприємства

Фонд державного майна України очікує на передачу 893 підприємств, визначених Міністерством економічного розвитку і торгівлі для початку процедури приватизації, балансова вартість активів яких понад 189 млрд гривень. Про це повідомив в.о. голови Фонду державного майна України Віталій Трубаров після засідання Національної ради реформ при президентові.

За словами керівника Фонду державного майна, 2018 рік має стати проривним у питанні приватизації.

Трубаров також зазначив, що до кінця року Фонд державного майна України готовий завершити приватизацію Одеського припортового заводу, оціночна вартість якого буде за місяць. «Ми фактично виходимо на фінішну пряму, і невдовзі в ОПЗ може бути новий власник, а це мільярди гривень до бюджету», – сказав він.

За словами Трубарова, серед головних чинників, які впливають на приватизацію,це безпосередня передача міністерствами державних підприємств Фонду держмайна на продаж.

«На даний час, відповідно до 271 постанови уряду, є 389 підприємств, з яких лише 153 у віданні Фонду. Інші 105 заборонені до приватизації, 131 у відомстві міністерств, тобто не передані до Фонду, 64 об’єкти неліквіди, а інші з боргами під сто відсотків стартової вартості. Якщо зараз активно не розпочати процес передачі підприємств Фонду і їх швидкий продаж, то це призведе до збільшення неліквідних об’єктів за рахунок банкрутства нині існуючих підприємств», – зауважив Трубаров.

Він також наголосив на значному спрощенні процедури приватизації, яка передбачена в законі про приватизацію, який чекає на розгляд у парламенті.

Керівник Фонду держмайна наголошує, якщо зараз існує 7 законів, які регулюють приватизацію, то залишиться лише один. Замість нинішніх 5 способів продажу залишаються 2 – аукціони та, в окремих, визначених законом випадках, – викупи.

Трубаров також повідомив, що новий закон прямо забороняє участь в приватизації компаніям, пов’язаним з державою-агресором.

Previous На Харківщині впав легкомоторний літак
Next Лідер німецьких лібералів припустив можливість повернення Росії до G8

You might also like

«Ведомости» узнали об уходе «Газпрома» с израильского шельфа

«Газпром» перестал интересоваться участием в проекте разработки месторождения «Левиафан» на шельфе Израиля.

Перше судно з американським вугіллям прибуде в Україну до середини вересня

Минулого тижня з порту американського міста Балтімор вийшло судно, завантажене 62 тис. т. енергетичного вугілля, яке має прибути до українського порту «Південний» до середини вересня. Про це в інтерв’ю DT.UA

Україна домовилась про можливість отримання газу з Норвегії

Для отримання з 2022 року норвезького газу Україні треба бути побудувати інтерконнектор Україна отримала можливість отримувати з 2022 року газ з Норвегії. Про це повідомив радник міністра енергетики та вугільної