30.08.2017 44 Views

Експерт: «Роттердам+» не вплине на тариф для населення

Експерт: «Роттердам+» не вплине на тариф для населення

Експерт зазначив, що оптова ринкова ціна встановлена НКРЕКП до кінця року, і вона впливає тільки на тариф для промислових споживачів

Закупівлі вугілля за кордоном навіть за ціною, що перевищує його прогнозну вартість, закладену в оптову ринкову ціну (ОРЦ) електроенергії, не вплинуть на тариф для населення. Про це виданню «Енергореформа» заявив заступник голови Всеукраїнської енергетичної асамблеї Юрій Саква.

«Ціна вугілля, закладена в затвердженій оптовій ринковій ціні на електроенергію на 2017 р. (Роттердам+. — Ред.), становить 83 долари або 2235 грн за тонну без залізничного перевезення, і сьогодні не покриває ціну імпортного вугілля марки АШ – ні того, яке імпортується з Південної Африки (107 доларів/т), ні купленого в США (113 доларів/т)», — сказав Саква.

Експерт зазначив, що оптова ринкова ціна встановлена НКРЕКП до кінця року, і вона впливає тільки на тариф для промислових споживачів. «Для населення програма НКРЕКП щодо поетапного підвищення тарифів у 2015-17 роках виконана повністю, а нової програми з усунення перехресного субсидування поки немає», – сказав він.

Саква підкреслив, що ціна, за якою генеруючі компанії сьогодні закуповують вугілля, буде впливати тільки на прибутковість/збитковість цих компаній без наслідків для споживачів.

Нагадаємо, 27 квітня 2016 року КМУ прийняв постанову №315, якою вирівняв ціни на газ для промисловості та населення. Цим же рішенням визначена формула ціни газу, в основі якої лежать котирування в європейському хабі NCG (поблизу німецького міста Дюссельдорф) + доставка до українсько-словацького кордону.

3 березня 2016 року НКРЕКП прийняла постанову №289, в якій затвердила нову методологію розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії (ОРЦ). Згідно з цією методологією, вугільна складова у тарифі на електроенергію заснована на котируваннях вугільного хаба ARA (Роттердам) + доставка в український порт. Повідомлялося, що дана формула впливає на тарифи для промислових споживачів, оскільки ціна на електроенергію для населення регулюється іншою постановою — №220 від 02.03.2015.

Директор НАБУ Артем Ситник в ефірі каналу «24» заявив, що формула «Роттердам+» незаконна, оскільки Україна імпортує лише 3% вугілля. У свою чергу, міністр енергетики Ігор Насалик заявив, що чверть енергетичного вугілля в Україні має імпортне походження.

Previous Шуфрич-молодший отримав Bentley для знімань на "дружніх" засадах
Next У Німеччині заявили про високу ймовірність втручання Росії у вибори до Бундестагу

You might also like

Госдума запретила продавать алкоголь в больших пластиковых бутылках

Госдума в пятницу, 10 июня, приняла закон, запрещающий продавать алкогольную продукцию в пластиковых бутылках объемом более полутора литров.

Данилюк розповів, як продаватимуться держпідприємства

Продавати держпідприємства необхідно за допомогою міжнародних інвестиційних банків, зазначив Данилюк Фонд державного майна не здатний продавати державні підприємства. Про це в ефірі «5 каналу» заявив міністр фінансів України Олександр Данилюк. «Ми розуміємо,

Путин назвал условие для решения судьбы «Турецкого потока»

Для решения вопроса о судьбе газопроводов «Турецкий поток» и «Южный поток» необходима ясная позиция Еврокомиссии.