23.06.2017 214 Views

Уряд вирішив докапіталізувати Приватбанк ще майже на 39 млрд грн

Уряд вирішив докапіталізувати Приватбанк ще майже на 39 млрд грн

Процес докапіталізації відбуватиметься у два етапи та буде проведений шляхом випуску облігацій внутрішньої державної позики в обмін на акції банку.

Сьогодні на позачерговому засіданні Кабінету міністрів було прийнято рішення про додаткову капіталізацію Приватбанку державою на суму 38,5 млрд грн.

Як повідомляє прес-служба Міністерства фінансів, рішення було прийнято урядом на підставі пропозицій Національного банку України, з урахуванням рекомендацій Експертно-аналітичної ради з питань участі держави у статутному капіталі банків та на основі висновку незалежного аудитора — компанії EY.

«Висновок аудитора свідчить про те, що банк був у гіршому стані, ніж вважалося на момент переходу банку в державну власність, та змушений сформувати додаткові резерви для покриття збитків від кредитних операцій. Отже, держава як акціонер знову змушена підтримати банк додатковим капіталом, щоб надалі забезпечити нормальну роботу та розвиток банку», — йдеться в повідомленні Мінфіна. 

Процес докапіталізації буде проходити у два етапи та буде проведений шляхом випуску облігацій внутрішньої державної позики в обмін на акції банку.

На першому етапі передбачається випустити ОВДП на суму 22,5 млрд грн. Монетизація цих облігацій не передбачена, а отже додаткова капіталізація банку не вплине на валютний ринок та рівень інфляції.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів України на засіданні 18 грудня 2016 року на підставі пропозиції Національного банку ухвалив рішення про входження держави до капіталу ПАТ «Приватбанк». Відповідно до цього рішення 100% акцій банку належить державі в особі Міністерства фінансів. 

Як повідомлялося, олігарх Ігор Коломойський звернувся до суду із позовом про оскарження визнання неплатоспроможним Приватбанку і націоналізації.

Previous Ребров собі у помічники в «Аль-Ахлі» узяв лише іспанців
Next Після зустрічі з Трампом Порошенко вирушив до Пентагону і держсекретаря Тіллерсона

You might also like

В «Нафтогазе» вновь усомнились в справедливости цены на газ «Газпрома»

«Нафтогаз Украины» не будет покупать топливо у «Газпрома» по цене, озвученной министром энергетики России Александром Новаком.

Бахматюк планує прибуток Ukrlandfarming на рівні 10-15%

Бахматюк задоволений, що агрохолдинг вижив в умовах війни Глава ради директорів найбільшого в Євразії агрохолдингу Ukrlandfarming Олег Бахматюк прогнозує зростання EBITDA компанії на рівні 10–15% за підсумками 2017 року. Такий

АМКУ відмовив «Максімед-Інтернешнл» у задоволенні скарги щодо закупівлі лиття «Укрзалізницею»

АМКУ передав матеріали скарги до Служби безпеки України Адміністративна колегія Антимонопольного комітету з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель відмовила компанії «Максімед-Інтернешнл» (Київ) в задоволенні скарги щодо