23.06.2017 143 Views

Уряд вирішив докапіталізувати Приватбанк ще майже на 39 млрд грн

Уряд вирішив докапіталізувати Приватбанк ще майже на 39 млрд грн

Процес докапіталізації відбуватиметься у два етапи та буде проведений шляхом випуску облігацій внутрішньої державної позики в обмін на акції банку.

Сьогодні на позачерговому засіданні Кабінету міністрів було прийнято рішення про додаткову капіталізацію Приватбанку державою на суму 38,5 млрд грн.

Як повідомляє прес-служба Міністерства фінансів, рішення було прийнято урядом на підставі пропозицій Національного банку України, з урахуванням рекомендацій Експертно-аналітичної ради з питань участі держави у статутному капіталі банків та на основі висновку незалежного аудитора — компанії EY.

«Висновок аудитора свідчить про те, що банк був у гіршому стані, ніж вважалося на момент переходу банку в державну власність, та змушений сформувати додаткові резерви для покриття збитків від кредитних операцій. Отже, держава як акціонер знову змушена підтримати банк додатковим капіталом, щоб надалі забезпечити нормальну роботу та розвиток банку», — йдеться в повідомленні Мінфіна. 

Процес докапіталізації буде проходити у два етапи та буде проведений шляхом випуску облігацій внутрішньої державної позики в обмін на акції банку.

На першому етапі передбачається випустити ОВДП на суму 22,5 млрд грн. Монетизація цих облігацій не передбачена, а отже додаткова капіталізація банку не вплине на валютний ринок та рівень інфляції.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів України на засіданні 18 грудня 2016 року на підставі пропозиції Національного банку ухвалив рішення про входження держави до капіталу ПАТ «Приватбанк». Відповідно до цього рішення 100% акцій банку належить державі в особі Міністерства фінансів. 

Як повідомлялося, олігарх Ігор Коломойський звернувся до суду із позовом про оскарження визнання неплатоспроможним Приватбанку і націоналізації.

Previous Ребров собі у помічники в «Аль-Ахлі» узяв лише іспанців
Next Після зустрічі з Трампом Порошенко вирушив до Пентагону і держсекретаря Тіллерсона

You might also like

В России вручили новые Знаки качества отечественным производителям

В рамках Российской недели ретейла состоялось торжественное вручение государственных «Знаков качества» лучшей отечественной продукции.

Як не стати жертвою банків-шахраїв. Поради від Фонду гарантування вкладів

Фахівці поділилися з громадянами правилами безпечного користування будь-якими фінпослугами На сайті Фонду гарантування вкладів з’явився перелік порад громадянам щодо того, як не стати жертвою шахраїв, обираючи банк. Поради умовно розділені

Прокуратура з’ясує, чи возять «Пежо» та «Ашан» товари в окупований Крим

Досудове розслідування розпочато за ст. 332-1 Кримінального кодексу «Порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї» Прокуратура Криму проводить досудове розслідування, щоб перевірити, чи поставляють товари