23.06.2017 124 Views

Рада прийняла закон про енергоефективність будівель

Рада прийняла закон про енергоефективність будівель

Депутати сподіваються, що від цього законопроекту буде користь для української економіки, для українських громадян

Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому проект закону «Про енергетичну ефективність будівель». Відповідне рішення підтримали 259 народних депутатів.

У підготовці до другого читання до проекту закону було направлено 202 поправки, 159 з яких враховано, 43 — відхилено.

У документі вдосконалено визначення енергоаудитора і розділені поняття енергоаудитора і фахівця з обстеження інженерних систем. Також відкориговано визначення мінімальних вимог до енергоефективності будівель і чіткіше сформульовано перелік будівель, для яких сертифікація енергоефективності обов’язкове.

Крім того, у підготовці до другого читання в законопроекті уточнений порядок професійної атестації енергоаудиторів, визначені вимоги до діяльності таких суб’єктів, їх відповідальність і порядок здійснення контролю їх діяльності.

Документ був також доповнений статтею щодо саморегулюючих організацій у сфері енергоефективності, оскільки норми директив Європейського союзу вимагають присутності незалежних інституцій у сфері енергоефективності.

Як повідомлялося, в першому читанні проект закону «Про енергетичну ефективність будівель» парламент ухвалив 4 квітня 2017 року.

Документ передбачав введення обов’язкової сертифікації енергоефективності для об’єктів будівництва із середнім або значним класом наслідків, а також для будівель загальною опалювальною площею понад 250 кв. м, де розташовані органи державної влади або органи місцевого самоврядування та комунальні організації, в разі проведення ними реконструкції або модернізації таких будинків.

Крім того, обов’язкова сертифікація енергоефективності будівель передбачалася в разі здійснення суб’єктами господарювання заходів щодо підвищення енергоефективності за умови отримання ними державної підтримки на ці цілі.

Положення закону щодо сертифікації енергоефективності будівель не поширювалися на будівлі промислового призначення та нежитлові приміщення сільгосппризначення з низьким рівнем енергоспоживання, будівлі для богослужінь і релігійних обрядів, об’єкти культурної спадщини, тимчасові споруди та окремо розташовані будівлі з опалювальною площею менш ніж 50 кв. м.

Previous У Великобританії школярі одягнули спідниці, протестуючи проти заборони на шорти
Next Порошенко задоволений результатами зустрічей у Білому домі

You might also like

Аваков приховав продаж картини за 1,5 млн грн

НАЗК виявило порушення в декларації Арсена Авакова Національне агентство з питань запобігання корупції виявило порушення в електронній декларації міністра внутрішніх справ Арсена Авакова за 2015 рік. Про це сказано в

Путін запевняє, що Керченський міст побудують швидше, ніж планувалось

У глави держави-агресора немає сумнівів, що Кримський міст зведуть вчасно Будівництво мосту через Керченську протоку йде з випередженням графіку. Про це президент РФ Володимир Путін розказав сьогодні під час «Прямої

Турчинов обіцяє армії нові танки «Оплот» у 2018 році

Турчинов привітав воїнів-танкістів з їх професійним днем У 2018 році до армії мають надійти нові танки «Оплот». Про це повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, вітаючи