23.06.2017 62 Views

Рада прийняла закон про енергоефективність будівель

Рада прийняла закон про енергоефективність будівель

Депутати сподіваються, що від цього законопроекту буде користь для української економіки, для українських громадян

Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому проект закону «Про енергетичну ефективність будівель». Відповідне рішення підтримали 259 народних депутатів.

У підготовці до другого читання до проекту закону було направлено 202 поправки, 159 з яких враховано, 43 — відхилено.

У документі вдосконалено визначення енергоаудитора і розділені поняття енергоаудитора і фахівця з обстеження інженерних систем. Також відкориговано визначення мінімальних вимог до енергоефективності будівель і чіткіше сформульовано перелік будівель, для яких сертифікація енергоефективності обов’язкове.

Крім того, у підготовці до другого читання в законопроекті уточнений порядок професійної атестації енергоаудиторів, визначені вимоги до діяльності таких суб’єктів, їх відповідальність і порядок здійснення контролю їх діяльності.

Документ був також доповнений статтею щодо саморегулюючих організацій у сфері енергоефективності, оскільки норми директив Європейського союзу вимагають присутності незалежних інституцій у сфері енергоефективності.

Як повідомлялося, в першому читанні проект закону «Про енергетичну ефективність будівель» парламент ухвалив 4 квітня 2017 року.

Документ передбачав введення обов’язкової сертифікації енергоефективності для об’єктів будівництва із середнім або значним класом наслідків, а також для будівель загальною опалювальною площею понад 250 кв. м, де розташовані органи державної влади або органи місцевого самоврядування та комунальні організації, в разі проведення ними реконструкції або модернізації таких будинків.

Крім того, обов’язкова сертифікація енергоефективності будівель передбачалася в разі здійснення суб’єктами господарювання заходів щодо підвищення енергоефективності за умови отримання ними державної підтримки на ці цілі.

Положення закону щодо сертифікації енергоефективності будівель не поширювалися на будівлі промислового призначення та нежитлові приміщення сільгосппризначення з низьким рівнем енергоспоживання, будівлі для богослужінь і релігійних обрядів, об’єкти культурної спадщини, тимчасові споруди та окремо розташовані будівлі з опалювальною площею менш ніж 50 кв. м.

Previous У Великобританії школярі одягнули спідниці, протестуючи проти заборони на шорти
Next Порошенко задоволений результатами зустрічей у Білому домі

You might also like

Заяви Путіна обвалили акції «Газпрому»

Путін заявив, що російський уряд поки що не визначився щодо рівня дивідендів для держкомпаній, зокрема «Газпрому» Акції російського «Газпрому» впали після заяви президента Росії Володимира Путіна про те, що холдинг

Кубів при окладі в 11,6 тис. грн отримав за травень 35 тисяч

Сума коштів, нарахованих Кубіву в травні, становила 43 626 гривень Заробітна плата першого віце-прем’єр-міністра — міністра економічного розвитку й торгівлі Степана Кубіва за травень становила 43 626 гривень. Про це сказано

Імпортний газ подешевшав у травні на 10%

В Міністерстві економічного розвиткку та торгівлі назвали ціну на газ для України, який вона закуповувала з-за кордону Середня митна вартість імпортного природного газу, що склалася у травні поточного року в