19.06.2017 60 Views

Економіст побачив проблему у зміцненні гривні

Економіст побачив проблему у зміцненні гривні

Перелигін прогнозує, що надалі гривня буде девальвувати і на кінець року курс становитиме 30 грн/$

Перший заступник голови правління «Альпарі-банку» Єгор Перелигін не вважає зміцнення гривні, яке спостерігається з початку червня, позитивним явищем. Про це він сказав у коментарі «Главкому».

«Я не вважаю таке зміцнення гривні у ситуації, що склалась, позитивним явищем. Ми – експортно орієнтована країна, а сильна гривня не грає на руку експортерам», — зазначив експерт.

Крім того, він вважає, що є певні прорахунки в політиці Нацбанку. «Я б очікував, що вони більш активно викуповуватимуть валюту на міжбанку, намагаючись зберігати валютний коридор у комфортному стані біля 27 гривень за долар. Зараз треба намагатись, наскільки це можливо, поповнювати золотовалютні резерви, хай навіть ціною незначного збільшення інфляції. Потрібно створювати люфт для маневру, бо у нас йдуть великі виплати за зовнішніми боргами в 2018–19-х – загальна сума, яку ми маємо виплатити за два роки, перебуває на рівні 10 мільярдів доларів. А цей рік дуже легкий, з точки зору зовнішніх виплат, – треба повернути лише 2,6 мільярда доларів», — пояснив Перелигін.

Він прогнозує, що надалі сезонна пропозиція валюти зменшиться і гривня буде девальвувати. «Девальвація буде паралельно підкріплена тим, що аграрії, які розпродадуть свою продукцію, намагатимуться створювати запас міцності і знову купувати валюту. А з осені іноземці, які працюють в Україні, будуть готувати прибуток до переводу в свої материнські компанії – це створить додатковий попит на валюту. На кінець року ми орієнтуємось на курс 30 (плюс-мінус 5%), але це найбільш консервативний та песимістичний прогноз», — сказав експерт. 

Як відомо, з початку місяця долар США в Україні суттєво подешевшав, опустившись нижче позначки 26 грн, за офіційним курсом НБУ. Ще кілька тижнів тому за нього давали 26,3 грн, а два місяці тому – 26,8. Щоправда, в останні дні американська валюта намагається відновити свої позиції, проте суттєвих змін не спостерігається. На кінець поточного тижня НБУ встановив курс гривні на рівні 26,01 грн. При цьому середньорічний курс, закладений у бюджеті на цей рік, становить 27,2 грн/$.

Читайте матеріал «Главкома» Чому міцніє гривня і чого чекати восени

 

 

Previous У Польщі затримали українку, яка везла у валізі 8-річного сина
Next Порошенко вирушає до США на першу зустріч із Трампом

You might also like

Україна заборонила транзит продуктів до Придністров’я

«Рішення України негативно позначиться на продовольчому забезпеченні республіки», — бідкаються у невизнаному Придністров’ї Україна заборонила через свою територію транзит продовольчих вантажів до невизнаного Придністров’я. Про це під час екстреного засідання

Доля «Роснефти» на внутреннем рынке газа достигла 16 процентов

Доля «Роснефти» на внутреннем рынке газа достигла 16 процентов.

Нацбанк купив на аукціоні валюти на $54,6 млн

Курс відсікання був встановлений на рівні 26,5 грн/$ У четвер, 4 травня, Національний банк України на аукціоні купив $54,6 млн за заявленого обсягу аукціону в $100 млн. Як повідомляє прес-служба