19.06.2017 36 Views

Економіст побачив проблему у зміцненні гривні

Економіст побачив проблему у зміцненні гривні

Перелигін прогнозує, що надалі гривня буде девальвувати і на кінець року курс становитиме 30 грн/$

Перший заступник голови правління «Альпарі-банку» Єгор Перелигін не вважає зміцнення гривні, яке спостерігається з початку червня, позитивним явищем. Про це він сказав у коментарі «Главкому».

«Я не вважаю таке зміцнення гривні у ситуації, що склалась, позитивним явищем. Ми – експортно орієнтована країна, а сильна гривня не грає на руку експортерам», — зазначив експерт.

Крім того, він вважає, що є певні прорахунки в політиці Нацбанку. «Я б очікував, що вони більш активно викуповуватимуть валюту на міжбанку, намагаючись зберігати валютний коридор у комфортному стані біля 27 гривень за долар. Зараз треба намагатись, наскільки це можливо, поповнювати золотовалютні резерви, хай навіть ціною незначного збільшення інфляції. Потрібно створювати люфт для маневру, бо у нас йдуть великі виплати за зовнішніми боргами в 2018–19-х – загальна сума, яку ми маємо виплатити за два роки, перебуває на рівні 10 мільярдів доларів. А цей рік дуже легкий, з точки зору зовнішніх виплат, – треба повернути лише 2,6 мільярда доларів», — пояснив Перелигін.

Він прогнозує, що надалі сезонна пропозиція валюти зменшиться і гривня буде девальвувати. «Девальвація буде паралельно підкріплена тим, що аграрії, які розпродадуть свою продукцію, намагатимуться створювати запас міцності і знову купувати валюту. А з осені іноземці, які працюють в Україні, будуть готувати прибуток до переводу в свої материнські компанії – це створить додатковий попит на валюту. На кінець року ми орієнтуємось на курс 30 (плюс-мінус 5%), але це найбільш консервативний та песимістичний прогноз», — сказав експерт. 

Як відомо, з початку місяця долар США в Україні суттєво подешевшав, опустившись нижче позначки 26 грн, за офіційним курсом НБУ. Ще кілька тижнів тому за нього давали 26,3 грн, а два місяці тому – 26,8. Щоправда, в останні дні американська валюта намагається відновити свої позиції, проте суттєвих змін не спостерігається. На кінець поточного тижня НБУ встановив курс гривні на рівні 26,01 грн. При цьому середньорічний курс, закладений у бюджеті на цей рік, становить 27,2 грн/$.

Новини по темі:  Міст у Кременчуці планують будувати за позичені китайські гроші

Читайте матеріал «Главкома» Чому міцніє гривня і чого чекати восени

 

 

Previous У Польщі затримали українку, яка везла у валізі 8-річного сина
Next Порошенко вирушає до США на першу зустріч із Трампом

Похожие новости

Сезонні роботи. Агросектор як стратегічний напрям української економіки (трансляція)

Учасники прес-конференції проаналізують стан ринку праці та тенденції в агросфері Сьогодні, 1 червня, о 13:00 в прес-центрі «Главкома» відбудеться прес-конференція на тему «Сезонні роботи. Агросектор як стратегічний напрям української економіки».

Черкаська облрада купує розкішну іномарку за 1,4 млн грн

Облраду очолює Олександр Вельбівець від БПП Комунальне підприємство «АТП Черкаської обласної ради» призначило на 3 липня торги на придбання легкового автомобіля очікуваною вартістю 1,4 млн грн. Про це повідомляється в

Експерт пояснив чому, Фукс і Микитась не можуть купувати Промінвестбанк для Коломойського

Експерт пояснив, що бізнесмени представляють конкуруючі групи інтересів Інформація про те, що наближений до Адміністрації президента депутат від 206-го округу Максим Микитась та його бізнес-партнер Павло Фукс подали в НБУ