Домой / Бізнес / В Україні з’явиться Фонд енергоефективності

В Україні з’явиться Фонд енергоефективності

В Україні з’явиться Фонд енергоефективності

Народні депутати ухвалили закон про Фонд енергоефективності

Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроект №5598 про Фонд енергоефективності. Відповідне рішення підтримали 278 народних депутатів.

Цей закон визначає правові, економічні та організаційні засади утворення та діяльності Фонду енергоефективності.

«Фонд енергоефективності утворюється з метою підтримки ініціатив щодо енергоефективності, впровадження інструментів стимулювання і підтримки здійснення заходів з підвищення рівня енергетичної ефективності будівель та енергозбереження (далі — заходи з енергоефективності), зокрема в житловому секторі, з урахуванням національного плану щодо енергетичної ефективності, зменшення викидів двоокису вуглецю з метою виконання Паризької угоди, впровадження acquis communautaire Європейського Союзу та Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, забезпечення дотримання Україною міжнародних зобов’язань у сфері енергоефективності», — йдеться у законі.

Також зазначається, що річний бюджет Фонду формується за рахунок коштів Державного бюджету України та коштів, які Фонд отримує як гранти або залучає в інший спосіб з будь-яких інших джерел, не заборонених законом, з урахуванням обмежень, встановлених цим Законом. При цьому обсяг державних коштів у бюджеті Фонду має бути достатнім для досягнення мінімальних цілей у сфері енергоефективності, визначених міжнародними зобов’язаннями України. З цією метою Кабінет міністрів України може збільшити статутний капітал Фонду або надати Фонду додаткову державну підтримку з Державного бюджету України з урахуванням вимог бюджетного законодавства.

Новини по темі:  Українців очікує подорожчання м'яса