22.05.2017 115 Views

Вік машин в Україні побив європейські рекорди

Вік машин в Україні побив європейські рекорди

В Україні зареєстровано понад 9,1 млн. транспортних засобів, з яких 53,4% – раритет

Експерти Моторного страхового бюро визначили, скільки років у середньому автомобілям, зареєстрованим в Україні. У Європі цей показник становить 8,6 року. Українські ж «залізні коні» набагато старші – їм у середньому 19,6 року, повідомляє Експрес. 

Востаннє таку тривалість «життя» транспортних засобів в Україні було зафіксовано ще у 2000-х роках. Відтоді показники поліпшувалися. Загалом в Україні зареєстровано понад 9,1 млн. транспортних засобів, з яких 53,4% – раритет.

Ці автомобілі були випущені ще за часів існування СРСР. Близько 20% автомобілів випущено до 1985 року. Масові марки авто – ВАЗ, ГАЗ, ЗАЗ, а також «Volkswagen». «Використання таких старих машин неприпустиме, – вважає Руслан Скотаренко, автомобільний експерт та власник автошколи. Їх потрібно або утилізувати, або колекціонувати. Для регулярної їзди вони не придатні. Чим старша машина, тим більший ризик того, що її деталі несправні та потребують заміни».

Найчастіше у автомобілів після десяти років постійного використання зношуються такі елементи, як стартер, генератор та акумулятор. Їх заміна коштує тисячі гривень та не завжди виправдовує себе. Непередбачувано ламаються ручки дверей, самі двері, поворотники. Передбачити, коли саме вийде з ладу певна деталь, неможливо. «Оптимальний вік автомобіля – до 10 років, а навіть до 5, – каже Скотаренко. — Тому до автомобільних шкіл та державних установ намагаються брати машини, виготовлені щонайпізніше у 2010 році. Таким, крім заміни мастила, більше нічого не знадобиться».

Проводити технічний огляд сучасного автомобіля потрібно раз на рік, а тих, яким понад 20 років – кожні два-три місяці.

У Моторному страховому бюро стверджують, що невдовзі середній вік українських авто може зрости і до 23 років, – на нові машини у нас грошей нема. Утім наші «коні» ще не найстаріші. Найбільшими поціновувачами раритетних автівок є жителі Куби. Тут машинам у середньому 40 років. 

Previous Україна залишилась без медалей на чемпіонаті Європи з художньої гімнастики
Next На Івано-Франківщині у каструлі в покинутому приміщенні знайшли мертве немовля

You might also like

Порошенко повідомив про заплановану відправку на передову танків Т-80

За словами президента, бойові машини надійдуть Високомобільним десантним військам Президент Петро Порошенко повідомив про заплановану відправку на передову танків Т-80. Про це він написав у Facebook. «Чергова партія красенів-танків Т-80

Суд відмовився розглядати позов про кінотеатр, який Дубневичі перетворюють на ресторан

У позові до суду прокуратура вказала, що покупець порушив умови угоди Господарський суд Львівської області відхилив позов прокуратури про розірвання договору між Управлінням комунальної власності Львівської міськради та ТОВ «Круаель»

Порошенко з Данилюком і Гонтаревою вирішили, куди підуть «кошти Януковича»

Сьогодні завершена операція із зарахування 1,1 млрд доларів на рахунки Державного казначейства Президент України Петро Порошенко провів нараду із міністром фінансів України Олександром Данилюком та головою Національного банку України Валерією