22.05.2017 151 Views

Вік машин в Україні побив європейські рекорди

Вік машин в Україні побив європейські рекорди

В Україні зареєстровано понад 9,1 млн. транспортних засобів, з яких 53,4% – раритет

Експерти Моторного страхового бюро визначили, скільки років у середньому автомобілям, зареєстрованим в Україні. У Європі цей показник становить 8,6 року. Українські ж «залізні коні» набагато старші – їм у середньому 19,6 року, повідомляє Експрес. 

Востаннє таку тривалість «життя» транспортних засобів в Україні було зафіксовано ще у 2000-х роках. Відтоді показники поліпшувалися. Загалом в Україні зареєстровано понад 9,1 млн. транспортних засобів, з яких 53,4% – раритет.

Ці автомобілі були випущені ще за часів існування СРСР. Близько 20% автомобілів випущено до 1985 року. Масові марки авто – ВАЗ, ГАЗ, ЗАЗ, а також «Volkswagen». «Використання таких старих машин неприпустиме, – вважає Руслан Скотаренко, автомобільний експерт та власник автошколи. Їх потрібно або утилізувати, або колекціонувати. Для регулярної їзди вони не придатні. Чим старша машина, тим більший ризик того, що її деталі несправні та потребують заміни».

Найчастіше у автомобілів після десяти років постійного використання зношуються такі елементи, як стартер, генератор та акумулятор. Їх заміна коштує тисячі гривень та не завжди виправдовує себе. Непередбачувано ламаються ручки дверей, самі двері, поворотники. Передбачити, коли саме вийде з ладу певна деталь, неможливо. «Оптимальний вік автомобіля – до 10 років, а навіть до 5, – каже Скотаренко. – Тому до автомобільних шкіл та державних установ намагаються брати машини, виготовлені щонайпізніше у 2010 році. Таким, крім заміни мастила, більше нічого не знадобиться».

Проводити технічний огляд сучасного автомобіля потрібно раз на рік, а тих, яким понад 20 років – кожні два-три місяці.

У Моторному страховому бюро стверджують, що невдовзі середній вік українських авто може зрости і до 23 років, – на нові машини у нас грошей нема. Утім наші «коні» ще не найстаріші. Найбільшими поціновувачами раритетних автівок є жителі Куби. Тут машинам у середньому 40 років. 

Новини по темі:  Фонд держмайна: держава не платитиме Ахметову за «Укртелеком»
Previous Україна залишилась без медалей на чемпіонаті Європи з художньої гімнастики
Next На Івано-Франківщині у каструлі в покинутому приміщенні знайшли мертве немовля

You might also like

Шуфрич продав Ахметову свій пакет акцій «Нафтогазвидобування»

Ахметова накопичив 75% акцій «Нафтогазвидобування» Енергохолдинг ДТЕК Ріната Ахметова збільшив свій пакет в «Нафтогазвидобуванні» до 75%, придбавши 15% акцій у народного депутата Нестора Шуфрича. Про це розповів генеральний директор ДТЕК

У проекті бюджету-2018 курс гривні до долара становить 29,3

Данилюк зазначив, що відповідно до соцстандартів, документом передбачається встановлення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2018 року у розмірі 3 723 гривень Проект бюджету на 2018 рік сформований виходячи з

Компанія Johnson & Johnson виплатить $110 млн компенсації жінці, яка захворіла на рак

Жінка впродовж 40 років користувалася присипкою з тальком Суд Сент-Луїса (штат Міссурі) зобов’язав американську компанію Johnson & Johnson виплатити 110 млн доларів жінці, яка захворіла на рак після використання продукції