20.05.2017 109 Views

Економіст розкритикував законопроект нардепа Рибалки щодо прав банків

Економіст розкритикував законопроект нардепа Рибалки щодо прав банків

На сьогодні у відносинах між клієнтом та банком останній має більше прав і більш захищений. Будь-яке подальше розширення прав банківських установ за рахунок клієнтів є неприпустимим і подібні законодавчі ініціативи – це продукт діяльності банківського лобі. Про це УНН розповів економічний експерт Андрій Новак, коментуючи законопроект нардепа Сергія Рибалки №6027, що обмежує права клієнтів банків. 

За словами експерта, клієнт банківської установи сьогодні в Україні незахищений від ризиків.

«На сьогодні у відносинах між клієнтом і банком майже всі права на користь банків. Клієнт дуже мало захищений, починаючи від коливань курсу національної грошової одиниці і закінчуючи форс-мажорними обставинами, такими, як наприклад, ліквідація банків. І якщо в таких умовах якийсь законопроект ще більше хоче надати права банкам – отже, ще менше прав клієнтів, і подібний законопроект може бути лише продуктом лобізму банківського лобі, власників банків, які хочуть ще більше прав собі», – сказав він.

Новак зазначив, що сьогодні законодавці мали би працювати над тим, як розширити права клієнтів банківських установ.

«Я вважаю, що нині, коли нам треба повертати довіру до національної грошової одиниці і до банківської системи в цілому, такий законопроект є неприпустимим. Навпаки, зараз потрібно розширяти права клієнтів, щоб вони понесли свою валюту до українських банків», – додав експерт.

Він також зауважив, що такі ініціативи, як законопроект Рибалки №6027, не є випадковостями, бо «все це робиться цілеспрямовано».

Нагадаємо, радикал Рибалка ініціював законопроект в інтересах банківського лобі.

Зокрема, проектом документа №6027 передбачено розширення прав банківських установ-кредиторів. Пропонується дозволити банкам оформлювати банківські карти за дорученням, позбавити поручителів права на прийняття рішень, не попереджати позичальників про зміну ставки за кредитом тощо.

Новини по темі:  Уряд затвердив проект пенсійної реформи і направляє до Ради
Previous WADA зажадало від Ісінбаєвої покинути пост голови наглядової ради РУСАДА до 31 травня
Next lifecell закрив сторінку "ВКонтакте"

You might also like

Рада 19 жовтня розгляне проект Держбюджету-2018

22 жовтня Верховна Рада на пленарному засіданні планує заслухати представлення проекту бюджету Верховна Рада України планує розглянути проект державного бюджету на 2018 рік у четвер 19 жовтня. Про це йдеться

Угорщина у 2017 році стала найбільшим імпортером електроенергії з України

На другому місці за споживанням української електроенергії опинилась Молдова Сусідня країна отримала понад 51% всієї електроенергії, яку експортує Україна у 2017 році. Про це йдеться в інформаційній довідці Міністерства енергетики

Порошенко узаконив нові виплати для військових

Снайпер в АТО отримуватиме 18 тис. грн за місяць Президент підписав закони щодо підвищення соціального захисту військових та членів їх сімей. Про це повідомляє прес-служба президента. Порошенко нагадав, що у