20.05.2017 49 Views

Економіст розкритикував законопроект нардепа Рибалки щодо прав банків

Економіст розкритикував законопроект нардепа Рибалки щодо прав банків

На сьогодні у відносинах між клієнтом та банком останній має більше прав і більш захищений. Будь-яке подальше розширення прав банківських установ за рахунок клієнтів є неприпустимим і подібні законодавчі ініціативи – це продукт діяльності банківського лобі. Про це УНН розповів економічний експерт Андрій Новак, коментуючи законопроект нардепа Сергія Рибалки №6027, що обмежує права клієнтів банків. 

За словами експерта, клієнт банківської установи сьогодні в Україні незахищений від ризиків.

«На сьогодні у відносинах між клієнтом і банком майже всі права на користь банків. Клієнт дуже мало захищений, починаючи від коливань курсу національної грошової одиниці і закінчуючи форс-мажорними обставинами, такими, як наприклад, ліквідація банків. І якщо в таких умовах якийсь законопроект ще більше хоче надати права банкам – отже, ще менше прав клієнтів, і подібний законопроект може бути лише продуктом лобізму банківського лобі, власників банків, які хочуть ще більше прав собі», – сказав він.

Новак зазначив, що сьогодні законодавці мали би працювати над тим, як розширити права клієнтів банківських установ.

«Я вважаю, що нині, коли нам треба повертати довіру до національної грошової одиниці і до банківської системи в цілому, такий законопроект є неприпустимим. Навпаки, зараз потрібно розширяти права клієнтів, щоб вони понесли свою валюту до українських банків», – додав експерт.

Він також зауважив, що такі ініціативи, як законопроект Рибалки №6027, не є випадковостями, бо «все це робиться цілеспрямовано».

Нагадаємо, радикал Рибалка ініціював законопроект в інтересах банківського лобі.

Зокрема, проектом документа №6027 передбачено розширення прав банківських установ-кредиторів. Пропонується дозволити банкам оформлювати банківські карти за дорученням, позбавити поручителів права на прийняття рішень, не попереджати позичальників про зміну ставки за кредитом тощо.

Новини по темі:  Правительство поделит «Чеченнефтехимпром» между Чечней и «Роснефтью»
Previous WADA зажадало від Ісінбаєвої покинути пост голови наглядової ради РУСАДА до 31 травня
Next lifecell закрив сторінку "ВКонтакте"

Похожие новости

Заяви Путіна обвалили акції «Газпрому»

Путін заявив, що російський уряд поки що не визначився щодо рівня дивідендів для держкомпаній, зокрема «Газпрому» Акції російського «Газпрому» впали після заяви президента Росії Володимира Путіна про те, що холдинг

Рева розповів, коли уряд внесе до Ради законопроект про пенсійну реформу

Міністр соціальної політики назвав головні елементи пенсійної реформи Міністр соціальної політики Андрій Рева розповів, коли Кабінет міністрів внесе до Верховної Ради законопроект про пенсійну реформу. За його словами, уряду потрібно

ЄБРР розглядає можливість стати акціонером «Ощадбанку»

Мінфін, Ощадбанк і Європейський банк реконструкції і розвитку підписали угоду про стратегічне партнерство Європейський банк реконструкції і розвитку розглядає для себе можливість увійти до акціонерного капіталу державного Ощадного банку. Про