20.05.2017 74 Views

Нацбанк: Україна очікує позитивного завершення місії МВФ

Нацбанк: Україна очікує позитивного завершення місії МВФ

У Національному банку України не стали прогнозувати терміни отримання наступного траншу МВФ

Українська влада досягне консенсусу з місією Міжнародного валютного фонду, яка працює в Києві, і наша країна отримає п’ятий транш кредиту Фонду в рамках програми.

Про це заявив журналістам виконуючий обов’язки голови Нацбанку Яків Смолій в кулуарах щорічної дослідницької конференції, організованої НБУ разом з Національним банком Польщі і за підтримки уряду Канади та Київської школи економіки.

Смолій нагадав, що місія працюватиме з НБУ, урядом та Адміністрацією президента за чотирма ключовими напрямками: пенсійна реформа, земельна реформа, антикорупційний суд і стратегія розвитку державних банків.

«Я думаю, що з усіх цих питань буде досягнуто консенсусу, і ми отримаємо черговий транш»,  — сказав він.

При цьому Смолій не став прогнозувати терміни отримання наступного траншу, нагадавши, що до кінця року теоретично можливо ще два-три перегляди програми з МВФ.

«Ми очікуємо, що загальна сума становитиме 4,5 мільярда доларів, і термін буде залежати від того, як Рада директорів МВФ ухвалить рішення», — додав він.

Нагадаємо, сьогодні міністр фінансів України Олександр Данилюк провів зустіч з представниками Місії Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду на чолі з Роном ван Роденом, під час якої обговорив можливість надання п’ятого траншу фінансової допомоги.

16 травня до України прибула місія МВФ.

Як відомо, 3 квітня МВФ схвалив виділення Україні траншу в один мільярд доларів.

Нацбанк прогнозує, що цього року Україна повинна отримати ще три транші від Міжнародного валютного фонду, загальна сума яких становитиме $4,5 мільярда, та допомогу від Єврокомісії.

5 квітня на рахунок Національного банку надійшов черговий транш за програмою розширеного фінансування МВФ. Кошти за четвертим траншем в обсязі 1 млрд дол. надійшли кількома частинами у різних валютах: 367 млн спеціальних прав запозичення, 200 млн фунтів стерлінгів, 146 млн євро та 92 млн дол. США.

Previous Брати Клички стали лауреатами премій German Boxing Awards за видатні досягнення у боксі
Next Міністр розказала, які зміни очікують абітурієнтів на ЗНО 2017

You might also like

Які країни найбільше заробляють на продажі автомобілів Україні

Найбільші експортери автомобілів до України У першому кварталі 2017 року в Україну  було імпортовано 39 046 автомобілів, загальна вартість яких склала $588,5 млн. Левова частка імпорту – легкові автівки, повідомляє асоціація

США допоможуть Україні з проектом постачання фруктів та овочів

Пілотний проект, що допоможе покращити якість плодово-овочевої продукції у торговельних мережах України, на чверть зменшить витрати на логістику продукції з Херсона Пілотний проект з постачання фруктів та овочів до торговельних

Кабмін без обговорення схвалив звіт про виконання бюджету-2016

Текст звіту про виконання закону про держбюджет на 2016 рік наразі не опубліковано Кабінет міністрів України схвалив звіт про виконання закону «Про державний бюджет України на 2016 рік». Відповідне рішення