19.05.2017 118 Views

Справа про «борг Януковича»: Україна подасть апеляцію 10 червня

Справа про «борг Януковича»: Україна подасть апеляцію 10 червня

29 березня Високий суд Лондона дозволив розглянути в прискореному порядку позов Російської Федерації до України щодо боргу на 3 млрд доларів

Міністр фінансів Олександр Данилюк заявляє, що Україна 10 червня подасть апеляцію щодо судового спору з Росією за євробондами на суму 3 млрд доларів.

Про це він повідомив журналістам в четвер, 18 травня, в кулуарах конференції Free Market Road Show Kyiv 2017.

Нагадаємо, Україна в грудні 2015 року допустила дефолт за євробондами, викупленими Росією в грудні 2013 року на кошти Фонду національного добробуту ($3 млрд – сам випуск та $75 млн – останній купонний платіж).

Київ пропонував Москві реструктуризацію боргу на загальних із комерційними кредиторами умовах, Росія цей варіант обговорювати відмовилася, наполягаючи на суверенному характері заборгованості.

Борг мав бути погашений до 1 січня 2016 року. Однак у грудні 2015 року Україна ввела мораторій на обслуговування цієї заборгованості і до 1 січня 2016 року не здійснила платіж на загальну суму $3,075 млрд у рахунок погашення та обслуговування належних Росії єврооблігацій.

17 лютого 2016 року мінфін РФ подав до Високого суду Лондона позов про стягнення заборгованості з України.

Інтереси Росії в суді представляє міжнародна юридична компанія Cleary Gottlieb Steen & Hamilton, яка консультує РФ протягом кількох років.

Україна 27 травня 2016 року подала до Високого суду Англії заперечення щодо позову, в яких вона вказала, що договір про запозичення, укладений у грудні 2013 року, є недійсним через порушення внутрішнього законодавства і встановлених українськими нормативними актами процедур при випуску єврооблігацій на $3 млрд, а також «тиск з боку РФ протягом усього 2013 року з метою не допустити укладення Україною Угоди про асоціацію з ЄС».

Новини по темі:  У Приватбанку попередили про збої в роботі терміналів і банкоматів

Високий суд Лондона 19 січня завершив триденні слухання щодо боргу України перед Росією на 3 мільярди доларів, суддя Вільям Блер повідомив, що рішення буде винесено «у визначений термін».

29 березня Високий суд Лондона дозволив розглянути в прискореному порядку позов Російської Федерації до України щодо боргу на 3 млрд доларів.

Previous У Катарі відкрили перший стадіон до ЧС-2022
Next У Херсоні СБУ викрила військовослужбовця, який незаконно продавав вогнепальну зброю

You might also like

Фонд держмайна не зміг продати держпакет «Одесаобленерго»

Стартова вартість держпакета акцій «Одесаобленерго» становить 631,3 млн гривень Фонд державного майна не отримав жодної заявки на придбання 25% акцій регіональної енергопостачальної компанії «Одесаобленерго», аукціон з продажу яких був запланований

За 2015 год капитализация «Роснефти» увеличилась почти на 30 процентов

За 2015 год капитализация «Роснефти» увеличилась почти на 30 процентов, а акции компании показали совокупную акционерную доходность более 35 процентов. Новини по темі:  В ЄБРР назвали божевіллям приватизаційні процеси в

Объявлены победительницы конкурса EY «Деловые женщины 2016»

В Москве состоялась церемония награждения победительниц конкурса «Деловые женщины 2016», организованного компанией EY в рамках глобальной инициативы по поддержке женского предпринимательства и карьерного продвижения женщин. Новини по темі:  Суд забрав