19.05.2017 69 Views

Справа про «борг Януковича»: Україна подасть апеляцію 10 червня

Справа про «борг Януковича»: Україна подасть апеляцію 10 червня

29 березня Високий суд Лондона дозволив розглянути в прискореному порядку позов Російської Федерації до України щодо боргу на 3 млрд доларів

Міністр фінансів Олександр Данилюк заявляє, що Україна 10 червня подасть апеляцію щодо судового спору з Росією за євробондами на суму 3 млрд доларів.

Про це він повідомив журналістам в четвер, 18 травня, в кулуарах конференції Free Market Road Show Kyiv 2017.

Нагадаємо, Україна в грудні 2015 року допустила дефолт за євробондами, викупленими Росією в грудні 2013 року на кошти Фонду національного добробуту ($3 млрд – сам випуск та $75 млн – останній купонний платіж).

Київ пропонував Москві реструктуризацію боргу на загальних із комерційними кредиторами умовах, Росія цей варіант обговорювати відмовилася, наполягаючи на суверенному характері заборгованості.

Борг мав бути погашений до 1 січня 2016 року. Однак у грудні 2015 року Україна ввела мораторій на обслуговування цієї заборгованості і до 1 січня 2016 року не здійснила платіж на загальну суму $3,075 млрд у рахунок погашення та обслуговування належних Росії єврооблігацій.

17 лютого 2016 року мінфін РФ подав до Високого суду Лондона позов про стягнення заборгованості з України.

Інтереси Росії в суді представляє міжнародна юридична компанія Cleary Gottlieb Steen & Hamilton, яка консультує РФ протягом кількох років.

Україна 27 травня 2016 року подала до Високого суду Англії заперечення щодо позову, в яких вона вказала, що договір про запозичення, укладений у грудні 2013 року, є недійсним через порушення внутрішнього законодавства і встановлених українськими нормативними актами процедур при випуску єврооблігацій на $3 млрд, а також «тиск з боку РФ протягом усього 2013 року з метою не допустити укладення Україною Угоди про асоціацію з ЄС».

Новини по темі:  Гройсман анонсував чергову хвилю аудиту стану доріг по всій країні

Високий суд Лондона 19 січня завершив триденні слухання щодо боргу України перед Росією на 3 мільярди доларів, суддя Вільям Блер повідомив, що рішення буде винесено «у визначений термін».

29 березня Високий суд Лондона дозволив розглянути в прискореному порядку позов Російської Федерації до України щодо боргу на 3 млрд доларів.

Previous У Катарі відкрили перший стадіон до ЧС-2022
Next У Херсоні СБУ викрила військовослужбовця, який незаконно продавав вогнепальну зброю

Похожие новости

Екс-заступник голови банку «Старокиївський» привласнив 82 мільйони

На початку 2014 року Фонд гарантування вкладів почав процедуру ліквідації банку «Старокиївського» Прокуратурою міста Києва повідомлено про підозру колишньому заступнику голови правління ПАТ «Старокиївський банк» за фактами привласнення коштів банківської

Путин заявил о заинтересованности России в греческих активах

Российский президент Владимир Путин заявил о заинтересованности России в приобретении железнодорожных активов в Греции, а также ряда объектов в порту города Салоники. Новини по темі:  ВВП України зріс на 2,4%

Ділова репутація Ярославського не відповідає вимогам закону для покупки банку, — Микола Спірідонов

Експерт зазначив, що кримінальні справи, пов’язані з експериментами над Харківським тракторним заводом — це вагомий негативний відбиток на репутації Ярославського Є підстави вважати, що ділова репутація і фінансовий стан бізнесмена