19.05.2017 86 Views

Справа про «борг Януковича»: Україна подасть апеляцію 10 червня

Справа про «борг Януковича»: Україна подасть апеляцію 10 червня

29 березня Високий суд Лондона дозволив розглянути в прискореному порядку позов Російської Федерації до України щодо боргу на 3 млрд доларів

Міністр фінансів Олександр Данилюк заявляє, що Україна 10 червня подасть апеляцію щодо судового спору з Росією за євробондами на суму 3 млрд доларів.

Про це він повідомив журналістам в четвер, 18 травня, в кулуарах конференції Free Market Road Show Kyiv 2017.

Нагадаємо, Україна в грудні 2015 року допустила дефолт за євробондами, викупленими Росією в грудні 2013 року на кошти Фонду національного добробуту ($3 млрд – сам випуск та $75 млн – останній купонний платіж).

Київ пропонував Москві реструктуризацію боргу на загальних із комерційними кредиторами умовах, Росія цей варіант обговорювати відмовилася, наполягаючи на суверенному характері заборгованості.

Борг мав бути погашений до 1 січня 2016 року. Однак у грудні 2015 року Україна ввела мораторій на обслуговування цієї заборгованості і до 1 січня 2016 року не здійснила платіж на загальну суму $3,075 млрд у рахунок погашення та обслуговування належних Росії єврооблігацій.

17 лютого 2016 року мінфін РФ подав до Високого суду Лондона позов про стягнення заборгованості з України.

Інтереси Росії в суді представляє міжнародна юридична компанія Cleary Gottlieb Steen & Hamilton, яка консультує РФ протягом кількох років.

Україна 27 травня 2016 року подала до Високого суду Англії заперечення щодо позову, в яких вона вказала, що договір про запозичення, укладений у грудні 2013 року, є недійсним через порушення внутрішнього законодавства і встановлених українськими нормативними актами процедур при випуску єврооблігацій на $3 млрд, а також «тиск з боку РФ протягом усього 2013 року з метою не допустити укладення Україною Угоди про асоціацію з ЄС».

Високий суд Лондона 19 січня завершив триденні слухання щодо боргу України перед Росією на 3 мільярди доларів, суддя Вільям Блер повідомив, що рішення буде винесено «у визначений термін».

29 березня Високий суд Лондона дозволив розглянути в прискореному порядку позов Російської Федерації до України щодо боргу на 3 млрд доларів.

Previous У Катарі відкрили перший стадіон до ЧС-2022
Next У Херсоні СБУ викрила військовослужбовця, який незаконно продавав вогнепальну зброю

You might also like

Відсьогодні в Україні збільшився прожитковий мінімум, – подробиці

Виходячи з нових розмірів прожиткового мінімуму, нараховуватимуть і нові суми соціальних допомог З 1 травня 2017 року відбулося збільшення прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 1684 грн. Це визначено Державним

У Раді назвали політичним рішення уряду про обнулення мит на ввезення міндобрив з Росії

За словами нардепа, відбувається «тиха здача» багатомільйонного ринку російським підприємствам Народний депутат України Олександр Дубінін назвав політичним рішення Кабміну про обнулення мит на ввезення мінеральних добрив з Росії. Про це

З 1 липня в окупованому Криму електрика, газ і вода подорожчають

Нові тарифи на анексованому півострові будуть діяти до кінця 2017 року, якими вони будуть далі — невідомо 1 липня в Криму зміняться тарифи на електроенергію, газопостачання та воду. Про це