19.05.2017 88 Views

Рада прийняла закон про стабілізацію «Чорноморнафтогазу»

Рада прийняла закон про стабілізацію «Чорноморнафтогазу»

Співавтор закону Ольга Бєлькова зазначила, що ситуація на «Чорноморнафтогазі» дуже складна

Верховна Рада України прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стабілізації діяльності Державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз» у зв’язку з тимчасовою окупацією території України».

Відповідне рішення підтримали 233 народні депутати.

Як зазначила один із авторів закону, заступник голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Ольга Бєлькова, ситуація на державному підприємстві складна.

«Чорномонафтогаз з 18 березня поточного року відновив контроль на Стрілковому газовому родовищі, що забезпечує потребу в природному газі населення м. Генічеську та Генічеського району. Вдалося припинити невигідну для підприємства спільну діяльність з ПраТ «Пласт». Але в умовах постійно арештованих кредиторами банківських рахунків неможливо здійснювати витрати, пов’язані з експлуатацією родовища. Наразі КМУ покладено на ЧНГ обов’язок (постанова КМУ від 22.03.2017) з безперебійного постачання газу населення і відповідно необхідно надати можливість підприємству виконувати цей обов’язок», — написала Бєлькова на своїй сторінці в Facebook.

Вона нагадала, що в квітні поточного року Держгеонадра було призупинено спецдозволи на користування надрами на Одеському та Штормовому газових родовищ (шельф Чорного моря, економічна зона України) з причини заборгованості за податковими зобов’язаннями, які виникли до анексії Криму в лютому 2014 року.

«Ці спецдозволи є доказовою базою в міжнародних судах проти РФ. Підприємство наразі не в змозі своєчасно сплачувати податкові зобов’язання через те, що кредиторами заблокована господарська діяльність. 13 травня поточного року Держгеонадра прийняла рішення відтермінувати зупинення дії спеціальних дозволів до 01 вересня поточного року», — зазначила нардеп.

Вона заявила, що тепер слід чекати від НАК «Нафтогаз» та «Чорноморнафтогаз» рішучих дій щодо захисту українських інтересів.

Previous Бондаренко не змогла потрапити у півфінал парного турніру в Римі
Next Пам'ять депортованих кримських татар вшанували автопробігом до Чонгара

You might also like

Глава Нацбанку назвала дату продажу «Приватбанку»

В 2022 році «Приватбанк» можна буде продати стратегічному інвестору Продати «Приватбанк» зможуть через 5 років. Під час цього можуть продати навіть не контрольний пакет акцій. Про це заявила очільниця Нацбанку

Президент досі не узгодив кандидатуру нового голови Нацбанку

Гонтарева провела прощальну зустріч із топ-менеджерами банків Президент України ще не узгодив кандидатуру нового голови Національного банку України. Про це агентству «Інтерфакс-Україна» повідомило джерело в банківських колах. За його словами, цю інформацію

У Росії готуються до обвалу цін на нафту

Російські експерти чекають знаження цін на нафту всередині цього року Банк Росії в ризиковому сценарії розвитку економіки очікує поступового зниження цін на нафту з середини 2017 року до рівня близько