01.05.2017 84 Views

Україна різко знизить ціни на транзит газу

Україна різко знизить ціни на транзит газу

Зниження відбудеться після закінчення контрактів з російським «Газпромом»

Український державний концерн «Нафтогаз» планує різко знизити ціни за транзит газу після закінчення контрактів із російським «Газпромом» в 2019 році. Про це заявив директор з розвитку бізнесу «Нафтогазу» Юрій Вітренко в інтерв’ю агентству dpa в Києві, передає DW.

«З 2020 року тарифи буде знижено приблизно на одну десяту, і це зробить українську газотранспортну систему набагато дешевшою за «Північний потік – 2», – сказав він

Вітренко, проте, зазначив, що зниження цін відбудеться лише в тому разі, якщо Україною будуть гарантовані щорічні обсяги транзиту газу в обсязі близько 110 млрд кубів. Він розкритикував заплановане розширення газопроводу в рамках проекту «Північний потік», назвавши його економічно невиправданим.

За офіційними даними, в 2016 році «Північним потоком», завантаженим майже на 80%, було поставлено 43,8 млрд кубометрів російського газу безпосередньо в Німеччину. Україна побоюється втратити роль важливого транзитера палива в разі реалізації проекту «Північний потік – 2».

Торік через Україну в ЄС було поставлено 82,2 млрд куб. м російського газу. Це означає, що українська газотранспортна система була завантажена лише на 56%. За словами Вітренка, це принесло Україні дохід у 1,8 млрд євро.

Україна сподівається на те, що в травні Стокгольмський арбітражний суд винесе сприятливі для неї рішення у спорах навколо контрактів з «Газпромом». Київ вважає нинішні ціни за транзит газу заниженими, а обсяги транзитних поставок – недостатніми. Тільки за транзит Україна сподівається отримати від Москви компенсацію в розмірі понад 10 млрд євро.

Previous Зоологи готуються "поговорити" з дельфінами
Next В Одесі суд визнав незаконним повернення радянських назв перейменованим вулицям

You might also like

Microsoft купит LinkedIn за 26 миллиардов долларов

Компания Microsoft купит крупнейшую на данный момент деловую социальную сеть LinkedIn.

Білорусь відмовляється від російського рубля як резервної валюти

1 липня нацбанк Росії повністю перейде на міжнародні стандарти Національний банк Білорусі з 1 липня перестане враховувати російський рубль у складі своїх золотовалютних резервів. Про це повідомляє «Белорусский партизан» із посиланням

Нацбанк спростив процедуру реорганізації банку шляхом приєднання

Процедура реорганізації банків шляхом приєднання скороиться в середньому з 1,5 років до 3 місяців Національний банк України оптимізував процедуру реорганізації банків шляхом приєднання відповідно до вимог Закону України «Про спрощення