28.04.2017 86 Views

МВФ не вимагає абонплати за газ — наша влада сама втюхує це населенню — Терьохін

МВФ не вимагає абонплати за газ - наша влада сама втюхує це населенню - Терьохін

Третій енергопакет вимагає, щоб доступ до розподільних мереж – газових, електричних тощо – мали всі, хто хоче, а не тільки монополісти, розповів екс-урядовець

Міжнародний валютний фонд насправді не вимагає від України введення абонплати за газ. Про це поінформував колишній міністр економіки (2005 р.) Сергій Терьохін, пише «Гордон».

«Наша влада це втюхує населенню під виглядом виконання умов третього енергопакета. Так, у цьому пакеті є умова введення абонентської плати за розподіл природного газу. Але для чого вона потрібна? Щоб підвищити конкуренцію», – зазначив він.

За словами Терьохіна, в Україні постачанням газу, електроенергії, води займаються виключно монополісти у вигляді облгазу, обленерго і водоканалу. «От ви в Києві можете вибрати іншу компанію, крім «Київенерго»? Ні, намертво до неї прив’язані, тому що інших на ринку в принципі немає», – навів приклад екс-міністр.

Терьохін додав, що третій енергопакет вимагає, щоб доступ до розподільних мереж – газових, електричних тощо – мали всі, хто хоче, а не тільки монополісти. «І тоді почнеться конкуренція, але не на вартості продукту (вона, як правило, у всіх усереднена), а на ціні абонплати. І тільки тому є сенс її вводити. Але вводити після створення конкурентного енергетичного ринку, а не до, як намагається наша влада. І в цьому величезна маніпуляція українського керівництва», – зауважив він.

Previous Неочікувана розмова: у Держдепі повідомили деталі раптового спілкування Тіллерсона і Порошенка
Next Меланія нагадала забудькуватому Трампу покласти руку на серце під час виконання гімну

You might also like

Рада прийняла закон про енергоефективність будівель

Депутати сподіваються, що від цього законопроекту буде користь для української економіки, для українських громадян Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому проект закону «Про енергетичну ефективність будівель».

Десять автопроизводителей подняли цены за последние полмесяца

Продукция десяти автобрендов подорожала на российском рынке в период с 16 по 30 мая.

«Мільярд Януковича» вже у бюджеті. Генпрокуратура надала доказ

На рахунок, відкритий у національній валюті за кодом «Конфісковані кошти за рішенням суду за вчинення корупційного правопорушення», 28 квітня 2017 року надійшло 1 854 093 гривні Генеральна прокуратура показала документ,