27.04.2017 90 Views

Путін у розпачі через спад продажів на російському ринку зброї, – Bloomberg

Путін у розпачі через спад продажів на російському ринку зброї, - Bloomberg

Після кількох років феноменального зростання експорт зброї російського виробництва опинився в стагнації

«Російський президент Володимир Путін дуже пишається діями своєї армії в Сирії, – пише BloombergView. – І, крім іншого, це стало центральною частиною реклами російської зброї як товару».

«Зрозуміло, не можна упускати цю можливість для того, щоб зміцнити наші позиції на світовому ринку озброєнь», – сказав президент РФ на зустрічі з російськими оборонними компаніями на цьому тижні. Він додав, що в світі з’явилося безпрецедентне бажання купувати російське озброєння «завдяки ефективному застосуванню [російської] зброї в реальних, бойових умовах, в тому числі в антитерористичній операції в Сирії».

«Але, хоча Путін вимовляє горді мови, неважко почути в них відтінок розпачу, – вважає автор. – Після кількох років феноменального зростання експорт зброї російського виробництва опинився в стагнації. І це сталося зовсім не вчасно, коли ціни на нафту спустошують економіку країни на тлі масивного нарощування військових потужностей, що залежить не в останню чергу від цих продажів за кордон», – йдеться в статті.

«Експорт зброї важко виміряти, – вказує автор. – За оцінками Сергія Денісенцева, одного з провідних експертів з даного питання, з 2005 по 2013 рік світові продажі Росії майже потроїлися, але після цього майже щороку або падали, або залишалися на колишньому рівні. На недавньому форумі в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні Денісенцев назвав деякі причини труднощів Кремля».

По-перше, Китай і Індія, які традиційно купували майже половину російської зброї, що йде на експорт, почали самі виробляти більше зброї. По-друге, В’єтнам – інший великий ринок збуту – з минулого року відкритий для американської оборонки: президент Обама зняв заборону на продажі в цю країну. По-третє, низькі ціни на нафту скоротили купівельну спроможність Алжиру, Нігерії, Азербайджану, також великих покупців російського озброєння.

Новини по темі:  Глава «Укрметалургпрому» пояснив, чому в цьому році не можна підвищувати тарифи на залізничні перевезення

«Після десятирічної військової експансії, спрямованої на те, щоб закріпити за собою становище світової наддержави, в цьому році Росія урізує оборонний бюджет відразу на 25%. (За іншими оцінками, на 10%, але все-таки це докорінна зміна.) У Путіна є причини хвалитися тим, як його армія показує себе в Сирії, але це мало що зробить для його доходів», – резюмує Харшоу.

Previous Два фігуранти справи Мартиненка вже втекли за кордон - САП
Next Шахтар - Дніпро 1:0 Відео голу матчу Кубка України

You might also like

Росія з початку року збільшила транзит газу через Україну на 23%

Нині добовий режим транспортування через Україну блакитного палива для європейських споживачів складає 254,3 млн.куб.м У квітні через українську газотранспортну систему для європейських споживачів було протранспортовано 7,3 млрд.кубічних метрів газу, що на 31,5% більше за

Дефіцит зовнішньої торгівлі з початку року перевищив $3 млрд

Зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами України із 219 країн світу Негативне сальдо зовнішньої торгівлі України товарами в серпні 2017 року становило $570,5 млн, тоді як попереднього місяця – $826,7 млн.

ООН рекомендує Києву спростити порядок виплати пенсій для жителів окупованих територій

Понад 400 тисяч українських громадян позбавлено пенсій, підрахували у Моніторинговій місії ООН Cоціально-економічна криза на сході України поглибилась й одна з причин цього – складна процедура перевірки і реєстрації внутрішньо переміщених