26.04.2017 75 Views

В Чорнобилі цього літа запрацює перша сонячна електростанція

В Чорнобилі цього літа запрацює перша сонячна електростанція

Йдеться про виробництво в межах 2,5 тисяч МВт електроенергії

У першому півріччі цього року в Чорнобильській зоні може почати роботу перша сонячна електростанція

Про це в інтерв’ю Громадському розповів міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Міністр нагадав, що наприкінці минулого року було оголошено про збір заявок від інвесторів на будівництво сонячних електростанцій у Зоні відчуження.

«До 1 березня ми збирали ці заявки і отримали понад 50. Сьогодні проводимо підготовчу роботу щодо старту цих проектів», — сказав він.

За словами Семерака, потенціал Чорнобильської зони дозволяє дати можливість реалізувати усі ці заявки.

«Чорнобильська станція мала 4 енергоблоки, а планувалося їх в радянські часи збудувати аж 12. Мережі, які будувалися, були доволі потужними. Я думаю, що ми можемо, при правильній організації роботи забезпечити інтерес всіх інвесторів, які прийшли», — сказав міністр.

За його оцінками, йдеться про виробництво в межах 2,5 тисяч МВт електроенергії.

«Це величина, співрозмірна з двома енергоблоками атомних електростанцій», — додав він.

Також Семерак розповів, що перший проект відновлювальної сонячної енергетики на території Чорнобильської Зони вже почали реалізовувати.

«Сьогодні можемо говорити про першу приватну інвестицію у цю зону. Це невеличка сонячна станція, яка вже будується. Це український інвестор», — сказав міністр.

На питання, коли можна очікувати на запуск та отримання першої «зеленої» енергії з Чорнобиля, Семерак відповів: «Я дуже сподіваюся, що це буде вже в першому півріччі цього року».

 

Previous Справа Мартиненка: у Києві обирають запобіжний захід скандальному екс-нардепу. Онлайн-трансляція
Next Зворушлива зустріч: Єлизавета ІІ познайомилася з восьмимісячним слоненям, названим на її честь

You might also like

Вік машин в Україні побив європейські рекорди

В Україні зареєстровано понад 9,1 млн. транспортних засобів, з яких 53,4% – раритет Експерти Моторного страхового бюро визначили, скільки років у середньому автомобілям, зареєстрованим в Україні. У Європі цей показник

Кабмін орендував на три місяці два електромобілі за 148 тис. грн

Оціночна вартість орендованого електромобіля Nissan LEAF 2013 року випуску становить 236,8 тис. грн Автомобільне підприємство господарсько-фінансового департаменту секретаріату Кабінету міністрів орендувало на три місяці два електромобілі Nissan LEAF за 148

Суд Лондона розглядає справу щодо «боргу Януковича»

Сьогодні в суді буде заслухано додаткові аргументи у справі за позовом РФ до України Сьогодні, 26 травня, Високий суд Лондона проводить чергове засідання за позовом Росії проти України щодо «боргу