31.03.2017 134 Views

Голова Пенсійного фонду: З 20 млн працездатного населення страхові внески сплачує половина

Голова Пенсійного фонду: З 20 млн працездатного населення страхові внески сплачує половина

За два місяці надходження до Пенсійного фонду зросли до 21,3 мільярда гривень

Голова Пенсійного фонду Олексій Зарудний в інтерв’ю «Главкому» розповів, що станом на грудень 2016 року 10,1 мільйона людей (з майже 20-мільйонного працездатного населення) регулярно сплачували внески до Пенсійного фонду.

«Пенсіонерів у нас майже 12 мільйонів. У січні цифри фактично не змінилися, ну, може, лише незначні коливання», — зазначив Зарудний.

За його словами, зарплати в «тінь» не пішли.

«Не пішли. Навпаки, показники січня-лютого вселяють певний оптимізм. За ці два місяці надходження до фонду зросли до 21,3 мільярда гривень, або майже на 25%. Це означає що заплановане виконується – платники, які у нас були, продовжують сплачувати страхові внески. Плюс у зв’язку зі збільшенням мінімальної зарплати зріс і фонд оплати праці. Тобто шаленої «тінізації» у зв’язку зі збільшенням мінімальної заробітної плати до 3200 гривень ми не спостерігаємо», — пояснив голова Пенсійного фонду.

Зарудний розповів, що минулого року питома вага коштів держбюджету у бюджеті фонду становила 56,3%, цьогоріч – 49,7%.

«На 1,3 мільярда гривень зменшилася і абсолютна сума трансферів з держбюджету. Отже, дефіцит нехай і не стрімко, але почав зменшуватися. Це відбувається насамперед завдяки збільшенню власних доходів фонду, які мають зрости порівняно із попереднім роком на 30,1 мільярда гривень, або 27%. Одним із головних джерел зростання є саме двократне збільшення розміру мінімальної зарплати з початку цього року. З початку року (станом на 22 березня) понадпланові доходи становлять 4,6 мільярда гривень», — пояснив він.

Голова Пенсійного фонду заявив, що планові трансферти з держбюджету у 2017 році становитимуть 69,6 мільярда, а на погашення дефіциту бюджету фонду спрямовано 71,7 мільярда.

Новини по темі:  Microsoft купит LinkedIn за 26 миллиардов долларов

«До речі, хочу вкотре зробити акцент: загальний ресурс, що надходить до ПФ з держбюджету та, власне, дефіцит бюджету Пенсійного фонду – різні речі. Річ у тім, що кошти, які надходять з державного бюджету, включають у себе видатки на виплату пенсій, надбавок, підвищень, які, згідно із законодавством, фінансуються за рахунок держбюджету. Крім того, ця сума включає в себе й сплату єдиного внеску за деякі категорії осіб, а саме за осіб, які проходять строкову військову службу, доглядають за дитиною до трьох років, батьків-вихователів тощо. Отже, планові трансферти з держбюджету у 2017 році становитимуть 69,6 мільярда, а на погашення дефіциту бюджету фонду спрямовано 71,7 мільярда», — підкреслив Зарудний.

Previous Дуда хоче рішучої реакції через обстріл генконсульства Польщі в Луцьку
Next ЗМІ назвали ймовірних покупців ще одного російського банку в Україні

Похожие новости

Виктор Евтухов посетил льняную мануфактуру со 150-летней историей

Заместитель министра промышленности и торговли РФ Виктор Евтухов посетил крупнейшее в России производство тканей из льна со 150-летней историей — «Большую Костромскую льняную мануфактуру». Новини по темі:  Елітні бутіки в

Порошенко анонсував надходження великого траншу фіндопомоги Україні

Наступного тижня на рахунки України має надійти 600 млн євро макрофінансової допомоги Президент України Петро Порошенко заявив, що наступний транш міжнародної макрофінансової допомоги Україні сприятиме стабілізації бюджету держави та посиленню

СМИ заметили успехи «Газпрома» в борьбе за европейский рынок

«Газпром» в первые пять месяцев 2016 года смог сохранить и нарастил объемы поставок газа в Европу, потеснив производителей сжиженного природного газа (СПГ). Новини по темі:  Microsoft купит LinkedIn за 26