30.03.2017 134 Views

У Нацкомісії заявили, що ввели абонплату за газ заради конкуренції на ринку

У Нацкомісії заявили, що ввели абонплату за газ заради конкуренції на ринку

Чиновник зазначив, що таким чином з’явиться можливість економії грошей для споживачів

Розділення плати за газ на таку, що нараховується за спожитий обсяг і за доставку споживачеві, призведе до конкуренції на ринку газопостачання, щоб споживачі могли обирати різних постачальників.

Про це сказав у ефірі Еспресо.TV голова Нацкомісії з регулювання енергетики та комунальних послуг Дмитро Вовк.

«Це вводиться, щоб споживачі платили не все за раз і в один котел. 87% – це власне газ як товар, 13% – це ліцензіати комісії – «Укртранскгаз», «Облгаз». Комісія регулює лише ці 13% у загальній платіжці. Відокремлення, яке вчора було прийняте, дасть можливість рухатися до конкуренції на ринку, щоб споживачі могли обирати різних постачальників газу», – сказав Вовк.

Чиновник зазначив, що таким чином з’явиться можливість економії грошей для користувачів найрозповсюдженіших лічильників.

«Якщо казати про абсолютний розмір рахунку, для наймасовішого лічильника потужністю g4 загальна плата за газ зменшується. Якщо раніше споживання 1800 кубометрів на рік плата була 12380 грн, тепер вона буде 11900 грн – на 4% менше», – пояснив Вовк.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг затвердила щомісячну абонплату за газ.

 

Новини по темі:  Рада оприлюднила проект бюджету-2018
Previous Standard & Poor's прогнозує падіння рейтингів російських банків
Next Голова Пенсійного фонду спростував, що МВФ вимагає підвищення пенсійного віку чи страхового стажу

You might also like

Порошенко наказав виплатити премії бійцям на фронті

Розмір грошових премій буде варіюватися від 3 до 1 тис. грн Військовим Збройних сил, які захищають Україну від агресії Росії на Донбасі, виплатять грошові премії. Відповідне доручення міністру оборони Степану

Вік машин в Україні побив європейські рекорди

В Україні зареєстровано понад 9,1 млн. транспортних засобів, з яких 53,4% – раритет Експерти Моторного страхового бюро визначили, скільки років у середньому автомобілям, зареєстрованим в Україні. У Європі цей показник

Сбербанк Росії підписав угоду про продаж своєї української «дочки»

Сбербанк отримав дозвіл на продаж VS Bank Російський Сбербанк підписав угоду про продаж українського дочірнього банку VS Bank. Про це повідомив сьогодні глава Сбербанку Герман Греф в ефірі російського телеканалу.