bigmir)net  Пошта   Шукай:      

Мінкультури принципово впроваджуватиме українську мову
19 лип, 12:51

Мінкультури принципово впроваджуватиме українську мову
ukrlife.org
Стратегічним напрямком діяльності Кабінету міністрів та Міністерства культури є впровадження української мови в усі сфери суспільного життя та забезпечення присутності українського культурного продукту на ринку

Про це в інтерв’ю  газеті Зеркало недели,  опублікованому в суботу 19 липня, заявив міністр культури і туризму України Василь Вовкун.   

"Важливим стратегічним напрямом для розвитку культурної сфери уряд визначив формування цілісного національного мовно-культурного простору, що має ґрунтуватися на утвердженні української мови у всіх сферах суспільного життя, на забезпеченні присутності національного культурного продукту в належних обсягах на вітчизняному ринку", - наголосив Вовкун.

Реалізація цього завдання, за словами міністра, передбачає ухвалення та практичне втілення Концепції мовної політики України, прийняття нового закону Про державну мову, внесення змін до Закону про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин.

"Потрібно забезпечити неухильне дотримання мовного законодавства в інформаційно- культурному просторі України. Треба також надати можливість російськомовним громадянам міст Сходу і Півдня опанувати державну мову через мовні курси, створені при закладах культури - бібліотеках, вищих навчальних закладах, театрах, науково-методичних центрах, тощо", - заявив він.

При цьому Вовкун наголосив, що урядові дії, спрямовані на активну підтримку української мови, цілком відповідають чинному законодавству та Конституції України.

"У справі втілення державної мовної політики нам не потрібно перед кимось виправдовуватися. Наші дії мають бути принциповими, послідовними й наступальними, бо вони ґрунтуються на Конституції України і національних інтересах", - зазначив міністр.

 За матеріалами УНІАН   

Коментарів (18)
Додайте свій коментар
Залишилось 1000 символів
Якщо Ви не бачите зображення з контрольними символами, це означає, що у вашому браузері відключено підтримку графіки. Включіть її та перезавантажте сторінку.
Відсортувати за датою Вниз
гiсть  (анонiм) | 23.07.2008, 23:24
жоден Громадянин України не зобов'язаний знати украінську мову(якщо він не є дерслужбовцем) - зводьте всі питання до міжнаціональних(українсько-російських) відносин! бо це є основна проблема україни, без вирішення якої жодну іншу проблему вирішити неможливо!
ВідповістиВідповісти  
гiсть  (анонiм) | 23.07.2008, 13:34
жоден громадянин україни не зобов'язаний знати русскій язик - зводьте всі питання до міжнаціональних(українсько-російських) відносин! бо це є основна проблема україни, без вирішення якої жодну іншу проблему вирішити неможливо!
ВідповістиВідповісти  
гiсть  (анонiм) | 21.07.2008, 11:28
Блин, глюконутый инет...
ВідповістиВідповісти  
гiсть  (анонiм) | 21.07.2008, 11:28
Круто :)
Давно пора.
А то сопли развели...
Жестче надо, жестче!
Надо свою прессу поддерживать, а не эти долбаные глямурные журналы на иностранном языке.
Я их принципиально не покупаю, а на украинском языке пара журналов и все. Про спорт ВААПЩЕ нет на украинском языке ни газет ни журналов!
ВідповістиВідповісти  
гiсть  (анонiм) | 21.07.2008, 20:06
+
російською спілкуюсь з друзями, українською- по роботі, з незнайомими на вулиці, у галереях\касах метро\кіно\театру не влітку)).. у подорожах Україною (що особливо приємно у Харкові, справді ;)))\ і т.д.
ВідповістиВідповісти  
гiсть  (анонiм) | 22.07.2008, 09:13
Де б знайти таку роботу, щоб спілкуватися українською?!!!! В мене все навпаки: із друзями - українською, а по роботі доводиться кацапською...
ВідповістиВідповісти  
NoName  (анонiм) | 22.07.2008, 14:23
Хм... Я в російськомовному колективі розмовляю українською. Не повірите, всім так подобається :)
гiсть  (анонiм) | 21.07.2008, 11:28
Круто :)
Давно пора.
А то сопли развели...
Жестче надо, жестче!
Надо свою прессу поддерживать, а не эти долбаные глямурные журналы на иностранном языке.
Я их принципиально не покупаю, а на украинском языке пара журналов и все. Про спорт ВААПЩЕ нет на украинском языке ни газет ни журналов!
ВідповістиВідповісти  
дніпропетровськ  (анонiм) | 19.07.2008, 13:29
Слава Україні!!!!!
ВідповістиВідповісти  
гiсть  (анонiм) | 21.07.2008, 12:58
Надо не орать ..Слава Україні..(к стати чем-то похоже на ..слава КПСС..)А больше интересных журналов и газет да + на TV больше програм интересных на украинском языкетогда дело пойдет.
ВідповістиВідповісти  
гiсть  (анонiм) | 21.07.2008, 20:16
востаннє вмикав десь півроки тому.. порекомендував би канал "сіті" з програмами "ток-шоу з Миколою Вереснем", "книжковий огляд- буксіті", також канал "кіно", звісно. до того ж ці канали не кабельні.
ВідповістиВідповісти  
Смачно  (анонiм) | 19.07.2008, 13:24
Хм)Я думав до такого і не доживу=)
УРА!!!!!!!
ВідповістиВідповісти  
гiсть  (анонiм) | 19.07.2008, 13:13
nareshti..
ВідповістиВідповісти  
ukrmaxym  (анонiм) | 21.07.2008, 14:58
Я уже давно покупаю только украинские газеты и журналы. ...поверю этому министру, когда книга на украинском будет стоить хотябы такую же цену, как и русскоязычная. ...Подхожу к киоску на институтской улице в центре Киева: "Скільки коштує книга "МОЯ ДИТИНА"?
- 112 гр.,
- А книга "Мой ребёнок"?
-89 гр.!"
Книги отличались только языком!!! Это быль только два месяца тому назад.

(Максим.)
ВідповістиВідповісти  
77  (анонiм) | 21.07.2008, 16:53
Коментарии излишние.Это и подталкивает народ учить НЕ СВОЙ язык.
ВідповістиВідповісти  
гiсть  (анонiм) | 21.07.2008, 20:18
і ви купили дитині книгу російською?
у Китаї все дешевше втричі, треба було за абеткою туди зганяти.
гiсть  (анонiм) | 22.07.2008, 01:04
пипец...
Я фигею...
Из-за галимого бабла лишить ребенка возможности учить СВОЙ! национальный язык...
Я своему покупаю ТОЛЬКО на украинском языке книжки.
Русский он и так выучит - этого добра кругом завались.
ВідповістиВідповісти  
77  (анонiм) | 22.07.2008, 12:33
Всегда все упирается в деньги.Сами то покупаете лицензионную продукцию (дорогую)или пиратскую(дешовую)? На счет Китая -вы зря Хорошая продукция там стоит денег.
   1USD 4.87   1EUR 6.64